VI Niedziela Wielkanocy – 05.05.2024

Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. W piątek, 10.05. rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Św. Będzie ona towarzyszyć nabożeństwom majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Rodziców dzieci obchodzących w tym roku I Rocznicę I Komunii św. zapraszam na spotkanie organizacyjne do kościoła w poniedziałek, 6. maja o godzinie 19. W tym też dniu obchodzić będziemy święto, św. apostołów Filipa i Jakuba.

Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała./30.05./ Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam przedstawicieli budowniczych naszych czterech ołtarzy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 07.05. o godz. 19 do kościoła. Zapraszamy szczególnie młodzież i chętnych mężczyzn, którzy mogliby wesprzeć dotychczasowe zespoły swoją pomocą, zwłaszcza tych, którzy dotąd nie byli zaangażowani.

We środę, 08.05. obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

We czwartek, 09.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 10.05. zapraszam Służbę Liturgiczną na odprawę o godz. 19 w kościele. Spotkanie związane będzie z obecnością relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej świątyni.

W sobotę, 11.05. zaangażowane Mamy zapraszają na godz. 11 dzieci – dziewczynki w wieku 7-11 lat – na spotkanie klubu „Owieczka”.

Za tydzień, 12.05. będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Tym razem wszystkie grupy zapraszamy na „wieczór filmowy” o godzinie 19 a nawet na grilla. Wszyscy uczestniczą wcześniej we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

Również za tydzień, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii św. otrzymają specjalne, piękne zaproszenia do I Spowiedzi św.

W dniach 11-18 maja 2024 r. w naszej diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja/wędrówka/ relikwii bł. Rodziny Ulmów. W naszej świątyni będziemy gościć relikwie w niedzielę, 12. maja, w godz. 14.15 – 17.15. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12, będzie natomiast o godz. 15. Program obecności relikwii bł. Rodziny Ulmów znajdziemy na naszych tablicach informacyjnych a także na parafialnej stronie internetowej. Zarezerwujmy sobie ten czas. Warto wiedzieć, że jesteśmy jedyną Parafią z Dekanatu Anińskiego i jedną z ośmiu w całej naszej diecezji, która będzie gościć te Relikwie. Tym bardziej warto przyjść ze swoimi troskami i problemami do Błogosławionych i wziąć udział w tym duchowym, wyjątkowym  wydarzeniu.

Zapraszamy do wspólnej, codziennej modlitwy różańcowej o godz. 21 przy naszej grocie Maryi. Modlitwa zaczyna się śpiewem apelu jasnogórskiego a później jest odmawiany różaniec.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Warto pojechać, aby nie tylko bezpośrednio dotknąć tej historii ale przede wszystkim, aby powierzyć własne intencje wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy i wpłaty u Pani Klaudii.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Zachęcamy do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!