V Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024

Dziś będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupy chłopców rozpoczynają spotkania o godzinie 19, natomiast grupy dziewcząt przychodzą na godzinę 16.30. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

Zapraszamy do wysłuchania w naszym, diecezjalnym radio Warszawa 106,2 FM audycji z cyklu „Przystanek Parafia” nt. naszej Parafii, w której udział biorą nasi Parafianie, członkowie PRD – dzisiaj o godz. 20.

We środę, 01.05. rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

We czwartek, 02.05. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 03.05. obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To święto uchwalenia Konstytucji/1791/ i dzień modlitw za Ojczyznę i naszych rodaków przebywających na emigracji. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 17.30 i 18.00. Z racji tej uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 10.

W sobotę, 04.05. przypada dzień św. Floriana, męczennika, Patrona naszej diecezji. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w tym dniu odwiedzą bazylikę katedralną i tam pobożnie odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary. Po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Rodziców dzieci obchodzących w tym roku I Rocznicę I Komunii św. zapraszam na spotkanie organizacyjne do kościoła w poniedziałek, 6. maja o godzinie 19.

Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała./30.05./ Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam przedstawicieli budowniczych naszych czterech ołtarzy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 07.05. o godz. 19 do kościoła. Zapraszamy szczególnie młodzież i chętnych mężczyzn, którzy mogliby wesprzeć dotychczasowe zespoły swoją pomocą, zwłaszcza tych, którzy dotąd nie byli zaangażowani.

W dniach 11-18 maja 2024 r. w naszej diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja/wędrówka/ relikwii bł. Rodziny Ulmów. W trwającym „Roku Modlitwy” chcemy zaprosić wszystkich do modlitwy o świętość naszych rodzin. W naszej świątyni będziemy gościć relikwie w niedzielę, 12. maja, w godz. 14.15 – 17.15. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12, będzie natomiast o godz. 15. Program obecności relikwii bł. Rodziny Ulmów znajdziemy już na tablicach informacyjnych a także na parafialnej stronie internetowej. Już teraz zarezerwujmy sobie ten czas. Warto przyjść ze swoimi troskami i problemami, aby prosić bł. Rodzinę Ulmów o wstawiennictwo u Boga.

Niedawno powstała w naszej Parafii Wspólnota modlitwy za Ojczyznę, o zgodę narodową i o poszanowanie życia ludzkiego zaprasza na codzienne modlitewne spotkania o godz. 21 przy naszej grocie Maryi. Głównym duchowym zadaniem tej Wspólnoty jest codzienna modlitwa różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którzy mimo późnej pory i czasami trudnych warunków chcą prosić M.B. o opiekę nad naszą Ojczyzną. Modlitwa zaczyna się śpiewem apelu jasnogórskiego a później jest odmawiany różaniec.

Mając od niedawna w naszej Parafii dwóch nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. otrzymaliśmy możliwość udzielania Komunii Św. naszym chorym w domach, w niedziele. Nie tylko raz w miesiącu, w I piątki miesiąca. Osoby zainteresowane taką propozycją dla chorych proszę o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii. Szafarze to wyznaczeni przez Ks. biskupa mężczyźni m.in. do zanoszenia Ciała Pańskiego osobom, które nie mogą uczestniczyć we wspólnych zgromadzeniach w świątyni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Warto pojechać, aby nie tylko bezpośrednio dotknąć tej historii ale przede wszystkim, aby powierzyć własne intencje wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy i wpłaty u Pani Klaudii.

Po dwóch latach pandemii i związanych z nią ograniczeniach w dostępie do kościoła; po dwóch latach wyłącznego wspierania Ukrainy powracamy do programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. To program humanitarny, który polega, m.in. na udzielaniu pomocy gotówkowej potrzebującym poza granicami naszego kraju. Dzięki wsparciu darczyńców z parafii i innych organizacji kościelnych Caritas przekazuje co miesiąc potrzebującym rodzinom pomoc materialną. To pozwala im pozostać w miejscu swojego zamieszkania zamiast wyruszać w nieznane. Nasze wsparcie kierowane do krajów Bliskiego Wschodu />Syria/ możemy przekazywać do tej skrzynki po prawej stronie wchodząc do kościoła.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Zespołowi sprzątającemu za wczorajsze przygotowanie naszego kościoła na tę niedzielę. Niech Pan Bóg błogosławi Waszej pracy i rodzinom; niech udzieli wszelkich potrzebnych łask!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy nowy numer dwumiesięcznika  „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, przeżywaniu cierpienia, sensie modlitwy i  sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. W każdym numerze znajdują się świadectwa osób, które pokazują jak w ich życiu działa Pan Bóg. Zachęcam do lektury tego czasopisma. Cena 8 zł.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać np. artykuł pt. „Świat bez pisma?” Coraz mniej czytamy a więcej oglądamy i słuchamy. Dotyczy to zwłaszcza młodszych pokoleń. Jakie to niesie konsekwencje? Zachęcamy do lektury naszego tygodnika!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Bartosz Karol Kotowicz, kawaler i Patrycja Maria Kociszewska, panna, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Teodora Koterbińska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…