IV Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024

Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy, czyli „Dobrego Pasterza”. Rozpoczyna ona w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

We wtorek, 23.04. przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Natomiast, we czwartek 25.04. mamy święto, św. Marka Ewangelisty.

We czwartek, 25.04. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W sobotę 27.04., zaangażowane Mamy zapraszają na godz. 11 dzieci – dziewczynki w wieku 7-11 lat – na spotkanie klubu „Owieczka”.

Za tydzień, 28.04. będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupy chłopców przychodzą na godzinę 19, natomiast grupy dziewcząt przychodzą na godzinę 16.30. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie uczczenia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki z okazji zbliżającej się 40 rocznicy Jego męczeńskiej śmierci; mając na uwadze rozwój kultu Ks. Jerzego i promocję Jego nauczania, tak bardzo potrzebnego naszej Ojczyźnie, zapraszamy do modlitwy, każdego 19 dnia miesiąca, przy obrazie bł. Ks. Jerzego, czyli na pamiątkę dnia Jego męczeńskiej śmierci. Podejmiemy litanię do bł. Ks. Jerzego oraz modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści” za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego.

Rodziców dzieci obchodzących w tym roku I Rocznicę I Komunii św. zapraszam na spotkanie organizacyjne do kościoła w poniedziałek, 6. maja o godzinie 19.

W dniach 11-18 maja 2024 r. w naszej diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja/wędrówka/ relikwii bł. Rodziny Ulmów. W trwającym „Roku Modlitwy” chcemy zaprosić wszystkich do modlitwy o świętość naszych rodzin, ale także o nowe powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego. W naszej świątyni będziemy gościć relikwie w niedzielę, 12. maja, w godz. 14.15 – 17.15. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12, będzie natomiast o godz. 15. Program obecności relikwii bł. Rodziny Ulmów znajdziemy już na tablicach informacyjnych a także na parafialnej stronie internetowej. Już teraz zarezerwujmy sobie ten czas. Warto przyjść ze swoimi troskami i problemami, aby prosić bł. Rodzinę Ulmów o wstawiennictwo u Boga w trudnych sprawach.

Niedawno powstała w naszej Parafii Wspólnota modlitwy za Ojczyznę, o zgodę narodową i o poszanowanie życia ludzkiego zaprasza na codzienne modlitewne spotkania o godz. 21 przy grocie Maryi. Głównym duchowym przesłaniem tej Wspólnoty jest codzienna modlitwa różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którzy mimo późnej pory i czasami trudnych warunków chcą się zmierzyć też ze swoimi słabościami i powierzyć je Panu Bogu za wstawiennictwem NMP. Modlitwa zaczyna się śpiewem Apelu Jasnogórskiego a później jest odmawiany Różaniec.

Mając od niedawna w naszej Parafii dwóch nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. otrzymaliśmy możliwość udzielania Komunii Św. naszym chorym w domach, w niedziele. Nie tylko raz w miesiącu, w I piątki miesiąca. Osoby zainteresowane taką propozycją dla chorych proszę o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii. Szafarze to wyznaczeni przez Ks. biskupa mężczyźni m.in. do zanoszenia Ciała Pańskiego osobom, które nie mogą uczestniczyć we wspólnych zgromadzeniach w świątyni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Warto pojechać, aby nie tylko bezpośrednio dotknąć Ich historii ale przede wszystkim, aby powierzyć własne intencje, troski, prośby i sprawy wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy u Pani Klaudii.

Zapraszamy do wysłuchania w naszym, diecezjalnym radio Warszawa 106,2 FM audycji z cyklu „Przystanek Parafia” nt. naszej Parafii, w której udział biorą nasi  Parafianie, członkowie PRD – w niedzielę, 28.04. o godz. 20.

W ramach tego projektu nasza Parafia została zaproszona też do codziennego prowadzenia modlitwy różańcowej na antenie, dla słuchaczy Radia Warszawa w tygodniu poprzedzającym wspomnianą audycję, czyli od poniedziałku, 22.04. do niedzieli, 28.04. W studio trzeba być o godz. 21.20. Modlitwa trwa od 21.30 do 22.00. Siedziba Radia mieści się przy ul. Floriańskiej 3. To wyjątkowa okazja. Warto z niej skorzystać i reprezentować naszą Parafię. Zapraszam wszystkich chętnych! Po szczegółowe informacje zapraszam zainteresowane osoby do zakrystii.

Po dwóch latach pandemii i związanych z nią ograniczeniach w dostępie do kościoła; po dwóch latach wyłącznego wspierania Ukrainy powracamy do programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. To program humanitarny, który polega, m.in. na udzielaniu pomocy gotówkowej potrzebującym poza granicami naszego kraju. Dzięki wsparciu darczyńców z parafii i innych organizacji kościelnych Caritas przekazuje co miesiąc potrzebującym rodzinom pomoc materialną. To pozwala im pozostać w miejscu swojego zamieszkania zamiast wyruszać w nieznane. Nasze wsparcie kierowane do krajów Bliskiego Wschodu />Syria/ możemy przekazywać do tej skrzynki po prawej stronie wchodząc do kościoła.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Wodę święconą do naszych domów możemy uzyskać każdego dnia u Pani Klaudii w zakrystii kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Zespołowi sprzątającemu za wczorajsze przygotowanie naszego kościoła na tę niedzielę i ofiarowane kwiaty. Niech Pan Bóg błogosławi Waszej pracy i rodzinom; niech udziela wszelkich potrzebnych łask!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy nowy numer dwumiesięcznika  „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, przeżywaniu cierpienia, sensie modlitwy i  sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. W każdym numerze znajdują się świadectwa osób, które pokazują jak w ich życiu działa Pan Bóg. Zachęcam do lektury tego czasopisma. Cena 8 zł.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” Ks. prof. Waldemar Chrostowski zachęca od zaprzyjaźnienia się z Biblią, mimo wszystko. Bo Biblia nie jest taką lekturą jak powieść sensacyjna. Zachęca do cierpliwego, osobistego, codziennego spotkania ze Słowem Bożym. Zachęcamy do lektury naszego tygodnika!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Bartosz Karol Kotowicz, kawaler i Patrycja Maria Kociszewska, panna, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.