III Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024

Dziś przeżywamy 1048. rocznicę Chrztu Polski./966/ Nie wiemy na pewno, gdzie i w którym dniu Mieszko przyjął chrzest. Wiemy za to, że dla nas, jako narodu, było to wydarzenie fundamentalne, które określiło naszą tożsamość i przyszłość.

Dziś także przypada Narodowy Dzień czytania Pisma Św., który rozpoczyna tzw. Tydzień Biblijny.

Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska!” Rozpocznie się dziś Mszą św. w katedrze warszawsko – praskiej o godzinie 11. Godz. 12.30 wymarsz z Placu Zamkowego. Zakończenie marszu na Placu Trzech Krzyży. NMŻ to manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności a także wolności i niepodległości. To także znak sprzeciwu wobec radykalnej rewolucji obyczajowej skierowanej przeciwko życiu, rodzinie i wspólnocie narodowej.

We czwartek, 18.04. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie uczczenia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki z okazji zbliżającej się 40 rocznicy Jego męczeńskiej śmierci; mając na uwadze rozwój kultu Ks. Jerzego i promocję Jego nauczania, tak bardzo potrzebnego naszej Ojczyźnie, zapraszamy do modlitwy, każdego 19 dnia miesiąca, przy obrazie bł. Ks. Jerzego, czyli na pamiątkę dnia Jego męczeńskiej śmierci. Podejmiemy litanię do bł. Ks. Jerzego oraz modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści” za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego. W związku z tym, na stoliku przy wejściu do kościoła mamy położone teksty tych modlitw. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek, 19.04. po Mszy św. o g. 18.

W sobotę, 20.04. o godz. 15 będzie zbiórka ministrantów.

Zapraszamy na spotkanie „Wieczernika Małżeńskiego”, w sobotę, 20.04. godz. 19. W programie: wykład, krótka adoracja NS i część integracyjna. Tym razem wykład będzie nt sztucznej inteligencji, pt. „Czy tam ktoś jest?” Poprowadzi go Pan Adam Czermiński. Oprócz wyjaśnienia czym jest sztuczna inteligencja, będzie mowa o tym, czy może powstać relacja o charakterze międzyludzkim w dialogu między człowiekiem a sztuczną inteligencją.

W dniach 11-18 maja 2024 r. w naszej diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja/wędrówka/ relikwii bł. Rodziny Ulmów. W trwającym „Roku Modlitwy” chcemy zaprosić wszystkich do modlitwy o świętość naszych rodzin, ale także o nowe powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego. W naszej świątyni będziemy gościć relikwie w niedzielę, 12. maja, w godz. 14.15 – 17.15. Program obecności relikwii bł. Rodziny Ulmów znajdziemy już na tablicach informacyjnych a także na parafialnej stronie internetowej. Już teraz zarezerwujmy sobie ten czas. Warto przyjść ze swoimi troskami i problemami, aby prosić bł. Rodzinę Ulmów o wstawiennictwo u Boga w różnych sprawach.

Niedawno powstała w naszej Parafii Wspólnota modlitwy za Ojczyznę, o zgodę narodową i o poszanowanie życia ludzkiego zaprasza na codzienne modlitewne spotkania o godz. 21 przy grocie Maryi. Głównym duchowym przesłaniem tej Wspólnoty jest codzienna modlitwa różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którzy mimo późnej pory i czasami trudnych warunków chcą się zmierzyć też ze swoimi słabościami i powierzyć je Panu Bogu za wstawiennictwem NMP. Modlitwa zaczyna się śpiewem Apelu Jasnogórskiego a później jest odmawiany Różaniec.

Mając od 02.03. w naszej Parafii dwóch nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. otrzymaliśmy możliwość udzielania Komunii Św. naszym chorym w domach, w niedziele. Nie tylko raz w miesiącu, w I piątki miesiąca. Osoby zainteresowane taką propozycją dla chorych proszę o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii. Szafarze to wyznaczeni przez Ks. biskupa mężczyźni m.in. do zanoszenia Ciała Pańskiego osobom, które nie mogą uczestniczyć we wspólnych zgromadzeniach w świątyni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Warto pojechać, aby nie tylko bezpośrednio dotknąć Ich historii ale przede wszystkim, aby powierzyć własne intencje, troski, prośby i sprawy wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy u Pani Klaudii.

Po dwóch latach pandemii i związanych z nią ograniczeniach w dostępie do kościoła; po dwóch latach wyłącznego wspierania Ukrainy powracamy do programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. To program humanitarny, który polega, m.in. na udzielaniu pomocy gotówkowej potrzebującym poza granicami naszego kraju. Dzięki wsparciu darczyńców z parafii i innych organizacji kościelnych Caritas przekazuje co miesiąc potrzebującym rodzinom pomoc materialną. To pozwala im pozostać w miejscu swojego zamieszkania zamiast wyruszać w nieznane. Nasze wsparcie kierowane do krajów Bliskiego Wschodu />Syria/ możemy przekazywać do tej skrzynki po prawej stronie wchodząc do kościoła.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Wodę święconą do naszych domów możemy uzyskać każdego dnia u Pani Klaudii w zakrystii kościoła.

Bardzo dziękujemy naszemu PZCh „Caritas” i wszystkim współpracownikom za inicjatywę i piękną organizację wczorajszego, świątecznego spotkania wielkanocnego dla Seniorek i Seniorów naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprawny przebieg spotkania kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w minioną niedzielę;  a zwłaszcza Państwu Katarzynie i Arturowi, hojnym fundatorom części kulinarnej tego spotkania a także Paniom: Annie, Dorocie; Panom: Michałowi, Aleksandrowi, Adamowi i współpracującym animatorom. Następne spotkanie kandydatów będzie w niedzielę, 28.04.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Zespołowi sprzątającemu za wczorajsze przygotowanie naszego kościoła na tę niedzielę i ofiarowane piękne kwiaty. Niech Pan Bóg błogosławi Waszej pracy, rodzinom i Waszym planom.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy nowy numer dwumiesięcznika  „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, przeżywaniu cierpienia, sensie modlitwy i  sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. W każdym numerze znajdują się świadectwa osób, które pokazują jak w ich życiu działa Pan Bóg. Zachęcam do lektury tego czasopisma. Cena 8 zł.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł pt. „Rodzicielskie dojrzewanie”. Kiedy słodki maluszek zmienia się w zbuntowanego nastolatka zaczyna się w rodzinie tzw. „jazda bez trzymanki”. Co wtedy robić? Jak reagować? Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Stefan Plenzner, śp. + Jerzy Eldring i śp. + Witold Rauber. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”

Program obecności relikwii bł. Rodziny Ulmów w Parafii p.w. Wieczerzy Pańskiej w Warszawie – Aleksandrowie

niedziela, 12 maja 2024, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 

14.15 Powitanie relikwii przed wejściem do kościoła.

           Wniesienie ich do świątyni.

14.20 Modlitwa różańcowa z rozważaniami. /tajemnice chwalebne/

15.00 Msza św. + nabożeństwo majowe + oddanie czci relikwiom.

16.30 Modlitwa indywidualna w ciszy.

16.40 Nowenna przez Uroczystością Zesłania Ducha Św. /dzień 3/

16.50 Akt duchowej adopcji dziecka poczętego.

         Litania do bł. Rodziny Ulmów, Męczenników.

         Modlitwa za rodziny naszej Parafii i Dekanatu.

         Uroczyste wyniesienie relikwii z kościoła.

         Pieśń na zakończenie.