II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

Dziś obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wyjątkowo nie będzie dziś Mszy św. o godz. 12; będzie natomiast Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do B.M. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego wobec NS.

Dziś obchodzimy także Międzynarodowe Święto Caritas. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich pracowników i wolontariuszy „Caritas” a zwłaszcza dziękujemy naszemu PZCh „Caritas” i wszystkim współpracownikom za ich szlachetną pracę!

Dziś będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Na godz. 16.30 przychodzą wszystkie grupy. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godz. 18. Obecność obowiązkowa. W programie oprócz dłuższego spotkania z zaproszonym gościem planowana jest też część kulinarna. Zakończenie spotkania planowane jest po godz. 20.

Jutro 08.04., wyjątkowo w tym roku, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25.03. Obchodzona jest ona jako Dzień Świętości Życia.

W piątek, 12.04. zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. na spotkanie w kościele o godz. 19.

W sobotę, 13.04. nasz PZCh „Caritas” zaprasza nasze Seniorki i Seniorów na świąteczne spotkanie wielkanocne, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12 a następnie przejdziemy do Domu Kultury.

W sobotę także, o godz. 11 będzie kolejne spotkanie naszego parafialnego klubu „Owieczka”. Zaangażowane Mamy zapraszają dziewczęta w wieku 7-11 lat.

Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska!” Rozpocznie się w niedzielę, 14.04. Mszą św. w katedrze warszawsko – praskiej o godzinie 11. Godz. 12.30 wymarsz z Placu Zamkowego. Zakończenie marszu na Placu Trzech Krzyży. NMŻ to manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności a także wolności i niepodległości. To także znak sprzeciwu wobec radykalnej rewolucji skierowanej przeciwko życiu, rodzinie i wspólnocie narodowej.

W jutrzejszą Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 08.04. zaproszeni jesteśmy na godz. 18. do Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie na uroczystą Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Zaproszeni są księża wraz ze swoimi współpracownikami, zespoły i wspólnoty, liderzy grup i środowisk. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Ordynariusza naszej diecezji, bpa Romualda Kamińskiego nowych statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych. Po Mszy św. i akcie podpisania statutów bp Romuald zaprasza do wspólnego świętowania w podziemiach katedry.

Zapraszamy na spotkanie „Wieczernika Małżeńskiego”, w sobotę, 20.04. godz. 19. W programie: wykład, krótka adoracja NS i część integracyjna. Tym razem wykład będzie nt sztucznej inteligencji, pt. „Czy tam ktoś jest?” A poprowadzi go Pan Adam Czermiński. Oprócz wyjaśnienia czym jest sztuczna inteligencja, będzie mowa o tym, czy może powstać relacja o charakterze międzyludzkim w dialogu między człowiekiem a sztuczną inteligencją.

Niedawno powstała w naszej Parafii Wspólnota modlitwy za Ojczyznę, o zgodę narodową i o poszanowanie życia ludzkiego zaprasza na codzienne modlitewne spotkania o godz. 21 przy grocie Maryi. Głównym duchowym przesłaniem tej Wspólnoty jest codzienna modlitwa różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którzy mimo późnej pory i czasami trudnych warunków chcą się zmierzyć też ze swoimi słabościami i powierzyć je Panu Bogu za wstawiennictwem NMP. Modlitwa zaczyna się śpiewem Apelu Jasnogórskiego a później jest odmawiany Różaniec.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie uczczenia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki z okazji zbliżającej się 40 rocznicy Jego męczeńskiej śmierci; mając na uwadze rozwój kultu Ks. Jerzego i promocję Jego nauczania, tak bardzo potrzebnego naszej Ojczyźnie, zapraszamy do modlitwy, każdego 19 dnia miesiąca, przy obrazie bł. Ks. Jerzego, czyli na pamiątkę dnia Jego męczeńskiej śmierci. Podejmiemy litanię do bł. Ks. Jerzego oraz modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści” za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego. W związku z tym na stoliku przy wejściu do kościoła mamy położone teksty tych modlitw. Serdecznie zapraszamy na 19.04.  po Mszy św. o g. 18.

Mając od 02.03. w naszej Parafii dwóch nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. otrzymaliśmy możliwość udzielania Komunii Św. naszym chorym w domach, w niedziele. Nie tylko raz w miesiącu, w I piątki miesiąca. Osoby zainteresowane taką propozycją dla chorych proszę o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii. Szafarze to wyznaczeni przez Ks. biskupa mężczyźni m.in. do zanoszenia Ciała Pańskiego osobom, które nie mogą uczestniczyć we wspólnych zgromadzeniach w świątyni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Warto pojechać, aby nie tylko bezpośrednio dotknąć tej historii ale przede wszystkim, aby powierzyć własne intencje, troski, prośby i sprawy wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy na wyjazd u Pani Klaudii.

Po dwóch latach pandemii i związanych z nią ograniczeniach w dostępie do kościoła; po dwóch latach wyłącznego wspierania Ukrainy powracamy do programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. To program humanitarny, który polega, m.in. na udzielaniu pomocy gotówkowej potrzebującym poza granicami naszego kraju. Dzięki wsparciu darczyńców z parafii i innych organizacji kościelnych Caritas przekazuje co miesiąc potrzebującym rodzinom pomoc materialną. To pozwala im pozostać w miejscu swojego zamieszkania zamiast wyruszać w nieznane. Nasze wsparcie kierowane do krajów Bliskiego Wschodu />Syria/ możemy przekazywać do tej skrzynki po prawej stronie wchodząc do kościoła.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Wodę święconą do naszych domów możemy uzyskać każdego dnia u Pani Klaudii w zakrystii kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy nowy numer dwumiesięcznika  „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, przeżywaniu cierpienia, sensie modlitwy i  sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. W każdym numerze znajdują się świadectwa osób, które pokazują jak w ich życiu działa Pan Bóg. Zachęcam do lektury tego czasopisma. Cena 8 zł.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł pt. „Walka o szczęście.” Wobec pokus jesteśmy bezradni, gdy chcemy je pokonać własnymi siłami. Jak odnieść nad nimi zwycięstwo? Czy jest możliwe? Warto poznać arkana walki duchowej. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Marianna Kosmala i śp. + Ryszard Bogdalski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”