Niedziela, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Niech Moc Zmartwychwstałego Chrystusa umocni naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, nadziei nad rozpaczą, życia nad śmiercią. Niech Jezus rozproszy każdy lęk i mrok naszych umysłów i serc. Niech nas przeprowadzi przez ten niepewny, nieprzewidywalny czas!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych dni w naszej Wspólnocie Parafialnej. Bardzo dziękuję O. Andrzejowi za pomoc duszpasterską. Dziękuję Pani Klaudii za komentarze liturgiczne, zaangażowanie, ofiarną pracę i troskę o przygotowanie i sprawny przebieg celebracji każdego dnia. Dziękuję naszej służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzisiejszej asyście procesji rezurekcyjnej – Paniom, Panom i bielankom. Bardzo dziękuję naszym Szafarzom Komunii Św. – Panu Michałowi i Panu Aleksandrowi za ich eucharystyczną pomoc. Na ręce Pani Marty Wiatr dziękuję naszemu międzyparafialnemu chórowi za piękną oprawę muzyczną TP. W skład tegorocznego zespołu weszły oprócz naszych Parafian, osoby z Falenicy, z Józefowa i z Radości. Dziękuję też Pani Katarzynie za udostępnianie domu na próby chóru. Dziękuję budowniczym Grobu Pańskiego – Panom: Maksymilianowi, Andrzejowi, Michałowi, Tomaszowi, Adamowi i Krystianowi. Dziękuję także Pani Dorocie i Panu Aleksandrowi za przygotowanie i prowadzenie modlitw Liturgią Godzin w Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz wszystkim Ofiarodawcom za przekazane dary na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś jeszcze Msze św. będą sprawowane o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 9.00. Jutro Msze św. będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.

Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy są traktowane w liturgii jak jeden świąteczny dzień, w najbliższy piątek nie ma postu. Można spożywać pokarmy i potrawy mięsne. W tym też dniu, 05.04. przypada I piątek kwietnia – wizyty kapłana u chorych rozpoczną się od godz. 9. Po Mszy św. o godz. 18 i nabożeństwie będzie możliwość adoracji NS do godziny 20. Natomiast o godz. 20.15 będzie spotkanie PRD.

W I sobotę, 06.04. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej razem z PWŻR.

W najbliższą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego przez nowennę do B.M. Dziś jest jej trzeci dzień. Modlitwę tę podejmiemy dziś i jutro, po Mszy św. o godz. 12. Za tydzień wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 12; będzie natomiast Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do B.M.

Za tydzień przypada również międzynarodowe święto patronalne Caritas. Bardzo serdecznie dziękuję całemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu „Caritas” za tegoroczną wielkanocną akcję charytatywną. Przygotowano 16 świątecznych paczek o wartości ok. 220 zł. każda i dodatkowo 8 paczek dla dzieci. Dziękujemy za miłą współpracę  Spółdzielni Handlowej „Fala”. Dziękuję także wszystkim osobom, które włączyły się w to szlachetne Dzieło przez złożone ofiary.

Za tydzień, 07.04. będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Na godz. 16.30 przychodzą wszystkie grupy. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godz. 18. Obecność obowiązkowa. W programie oprócz spotkania z zaproszonym gościem planowana jest też część kulinarna. Zakończenie spotkania planowane jest około godz. 20.

Od dziś wodę święconą do domu możemy uzyskać u Pani Klaudii w zakrystii kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.