Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 24.03.2024

Dziś można w naszym kościele nabyć wielkanocne palmy w kwocie 5 lub 8 zł. Dochód ze sprzedaży palm przeznaczony będzie na inicjatywy duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom! Tradycyjne poświęcenie  palm jest podczas każdej Mszy św. Dziś, po Mszy św. o godz. 12 będzie ostatnie już  nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Serdecznie zapraszamy!

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Możliwość spowiedzi będzie jeszcze do wtorku włącznie, po Mszy św. wieczornej, do ostatniej oczekującej osoby.

Dziś będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupy dziewcząt przychodzą do kościoła na godz. 16.30. Natomiast spotkania grup chłopców rozpoczną się o godz. 19. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godz. 18. Obecność obowiązkowa. Następne spotkanie będzie 07.04. Na godz. 16.30 przychodzą wszystkie grupy.

W piątek zakończyliśmy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W tym roku po raz trzeci była zorganizowana Droga Krzyżowa dla dzieci. Bardzo dziękuję Pani Klaudii za zaangażowanie, kreatywność i włożoną pracę. Dziękuję również Pani Dorocie i Wojtkowi za wierną pomoc muzyczną. Dziękuję wszystkim osobom, wspólnotom i środowiskom, które zaangażowały się, przygotowały i odczytały rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej dla dorosłych.

Zbiórka ministrantów, czyli pierwsza odprawa liturgiczna przed TP będzie w Wielką Środę o godz. 19 w kościele. Serdecznie zapraszamy młodszych, starszych i najstarszych ministrantów i lektorów a także kandydatów.

Plan Triduum Paschalnego jest następujący: W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który można przedłużyć zgodnie z zachęta Kościoła przez cały dzień Wielkiej Soboty aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej będzie o godz. 19.30. Pamiętajmy o przyniesieniu świec, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.30 śpiewem Jutrzni wg Liturgii Godzin. O godzinie 12.15 będzie brewiarzowa Godzina Czytań. Teksty będą czekały w kościele. Natomiast o godz. 15 rozpocznie się nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane w piątek w czasie adoracji krzyża będą przeznaczone na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim rozpocznie się śpiewem Jutrzni o godz. 8.30. O godz. 12.15 brewiarzowa Godzina Czytań. O godz. 15 drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę i poniedziałek modlitwa nowenny będzie po Mszy św. o godz. 12.

Poświęcić pokarmy na świąteczny stół wielkanocny będziemy mogli w sobotę, w dolnym kościele od godz. 9.30 do godz. 15.

W Wielki Piątek jesteśmy zaproszeni do adoracji Pana Jezusa w tzw. Ciemnicy, wg poszczególnych ulic naszej Parafii. Natomiast, w Wielką Sobotę jesteśmy zaproszeni do adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim, wg naszego zaangażowania i różnych przynależności, np. jako Wspólnota Żywego Różańca, Służba liturgiczna, PRD, klub  „Owieczka”, czciciele BM, rodzice lub kandydaci do Bierzmowania, rodzice dzieci do I Komunii Św., członkowie chóru, etc. Szczegółowy plan tej modlitwy znajdziemy na tablicach informacyjnych a także na stronie internetowej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna, poprzedzona procesją, rozpocznie się tradycyjnie o godz. 6. Wszystkie osoby bezpośrednio zaangażowane w procesję proszę o wcześniejsze przygotowanie. Pamiętajmy, że w tym dniu następuje zmiana czasu! Następne Msze św. będą sprawowane o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

Mając od 02.03. w naszej Parafii dwóch nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. otrzymaliśmy możliwość udzielania Komunii Św. naszym chorym w domach, w niedziele. Nie tylko raz w miesiącu, w I piątki miesiąca. Osoby zainteresowane taką propozycją dla chorych proszę o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii. Szafarze to wyznaczeni przez Ks. biskupa mężczyźni m.in. do zanoszenia Ciała Pańskiego osobom, które nie mogą uczestniczyć we wspólnych zgromadzeniach w świątyni.

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, przeżywaniu cierpienia, sensie modlitwy i  sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. W każdym numerze znajdują się świadectwa osób, które pokazują jak w ich życiu działa Pan Bóg. Zachęcam do lektury tego czasopisma. Cena 8 zł.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802.

Po dwóch latach pandemii i związanych z nią ograniczeniach w dostępie do kościoła; po dwóch latach wyłącznego wspierania Ukrainy powracamy do programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. To program humanitarny, który polega, m.in. na udzielaniu pomocy gotówkowej potrzebującym poza granicami naszego kraju. Dzięki wsparciu darczyńców z parafii i innych organizacji kościelnych Caritas przekazuje co miesiąc potrzebującym rodzinom pomoc materialną. To pozwala im pozostać w miejscu swojego zamieszkania zamiast wyruszać w nieznane. Nasze wsparcie kierowane do krajów Bliskiego Wschodu />Syria/ możemy przekazywać do tej skrzynki po prawej stronie wchodząc do kościoła.

Datki składane w czasie Wielkiego Postu do zielonej skrzynki na kracie, z napisem „Ofiara na Kościół” są przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł pt. „Na pomoc kobietom”. Jak wesprzeć kobietę, która zaszła w ciążę a mężczyzna nie bierze odpowiedzialności za nią i za dziecko? Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

 

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU „W Ciemnicy”

W WIELKI PIĄTEK – 29 MARCA 2024 R.

godziny:               zapraszamy Mieszkańców ulic:

8.30                     [Jutrznia]

9-10                     Napoleona Bonaparte;

10-11                   Falenicka, Telimeny, Jasnoty, Choinkowa, Optymistów;

11-11.30              Stawowa, Kwitnącej Wiśni, Sadowa, Kalinowa,

                            Samorządowa;

11.30-12.15         Borówkowa, Kocia, Ks. Sylwestra Szulczyka,

                            Drohobycka, Porośle, Latorośli, Niecodzienna; 

12.15                   [Godzina Czytań]

13-14                   Bodo, Bardiniego, Borysławska, Smosarskiej, Izbicka,

                            Śląskiej, Przełęczy;

14-15                   Zagórzańska, Odmienna, Jachtowa;

15                        [Nowenna do Bożego Miłosierdzia]

15.30 – 16            Złotej Jesieni, Krajobrazowa;

16-17                   Polany; Pliszki, Wiązowska, Podkowy,

                            Marengo, Piegży, Chrobotka, Ptaków Leśnych,

                            Sosnówki, Sóweczki, Brzegówki, Kowalika;      

17 -18                  Skrzypów, Wierzby, Ostrogi, Żurawiny, Zapole,

                            Od Lasu, W Brzózkach;

 

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU „W Grobie Pańskim”

W WIELKĄ SOBOTĘ – 30 MARCA 2024 R.

godziny:               zapraszamy:

 8.30                     [Jutrznia]

 9-10           Wspólnota żywego różańca

10-11          Służba liturgiczna

11-12          Modlący się w intencji naszej Ojczyzny

12.15                   [Godzina Czytań] 

13-14          Parafialna Rada Duszpasterska

14-15          Dzieci z parafialnego klubu „Owieczka”

15                        [Nowenna do Bożego Miłosierdzia]

15-16          Czciciele Bożego Miłosierdzia

16-17          Rodzice i kandydaci do Bierzmowania

17 -18         Rodzice dzieci do I Komunii Św.

18-19          Członkowie i sympatycy parafialnego Chóru