Niedziela, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024

Dziś w naszej świątyni będziemy gościć relikwie bł. Rodziny Ulmów, w godz. 14 –  17. W związku z tym, nie będzie Mszy św. o godz. 12, będzie natomiast o godz. 15. Program obecności relikwii bł. Rodziny Ulmów znajdziemy na naszych tablicach informacyjnych a także na parafialnej stronie internetowej. Rozpoczniemy ok. godz. 14. modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Dziś będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Tym razem wszystkie grupy zapraszamy na „wieczór filmowy” o godzinie 19 a nawet na grilla. Wszyscy uczestniczą wcześniej we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

Dziś, na Mszy św. o godz. 10.30, dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii św. otrzymają specjalne, piękne zaproszenia do swojej I Spowiedzi św.

Jutro, 13.05. przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej podejmiemy modlitwę różańcową i nabożeństwo majowe. Warto, abyśmy podjęli też procesję z figurą Matki Bożej wokół naszej świątyni. Zapraszam!

Jutro, o godzinie 19.15 będzie pierwsza próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Następna będzie we środę, 15.05. o godz. 19. Obecność jest obowiązkowa.

We czwartek, 16.05. obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 17.05. o godz. 19 będzie pierwsza próba liturgiczna dla dzieci obchodzących w tym roku I rocznicę swojej I Komunii Św.

W sobotę, 18.05. o godz. 15 zbiórka ministrantów. Natomiast „Wieczernik Małżeński” serdecznie zaprasza na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św., w tę sobotę, po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko małżonków. W programie będzie konferencja pt. „Otwarcie się na działanie Ducha Św. drogą do osobistego i wspólnotowego wzrostu.” Po niej zapraszamy do modlitwy uwielbienia i adoracji NS połączonej z rozważaniami i oprawą muzyczną. Całość zakończy się około godziny 20.30.

Za tydzień przeżywać już będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Natomiast, za dwa tygodnie kończy się okres tzw. „Komunii Św. wielkanocnej”.

Zapraszamy do wspólnej, codziennej modlitwy różańcowej o godz. 21 przy naszej grocie Maryi. Modlitwa zaczyna się śpiewem apelu jasnogórskiego a później jest odmawiany różaniec. Zapraszamy też osoby, które w zadeklarowanym dniu tygodnia modlą się w intencji naszej Ojczyzny. Warto, choćby w tym jednym, swoim dniu tygodnia, dołączyć do  modlących się przy grocie Matki Bożej.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Św. Towarzyszy ona nabożeństwom majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała./30.05./ Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie młodzież i chętnych mężczyzn, którzy mogliby fizycznie pomóc Zespołom; zapraszamy zwłaszcza tych, którzy dotąd w nic nie byli zaangażowani. Natomiast tych, którzy obiektywnie nie są w stanie bezpośrednio pomóc, uprzejmie proszę w imieniu Zespołów o zaangażowanie materialne. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Warto pojechać, aby nie tylko bezpośrednio dotknąć tej historii ale przede wszystkim, aby powierzyć własne intencje wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy i wpłaty u Pani Klaudii.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarowane piękne kompozycje kwiatowe.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Cenzura a wolność słowa.” Czy za stwierdzenie, że płeć zapisana jest w genach a praktyki homoseksualne są grzeszne będziemy trafiać do więzień? Groźne projekty komentuje mecenas Marek Markiewicz. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!