Niedziela, Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 19.05.2024

Niedziela uroczystości Zesłania Ducha Św. kończy święty czas Wielkanocy. Wspominamy dziś zstąpienie darów Ducha Św. na apostołów, początki Kościoła oraz początek Jego misji do wszystkich ludów, języków, krajów i narodów. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź!” Natomiast, za tydzień kończy się już okres tzw. „Komunii św. wielkanocnej”.

Dziś po Mszy św. wieczornej w ramach duchowych przygotowań do obchodów 40 rocznicy/1984/ porwania i zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odmówimy Litanię do Ks. Jerzego oraz modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści”.

Jutro, 20.05. święto NMP Matki Kościoła; o godzinie 19.00 będzie próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Następna będzie we środę, 22.05. o godz. 19. Obecność jest obowiązkowa.

We czwartek, 23.05. obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W piątek, 24.05. o godz. 19 będzie druga próba liturgiczna dla dzieci obchodzących w tym roku I rocznicę swojej I Komunii Św.

Za tydzień, 26.05. w Uroczystość Najśw. Trójcy a zarazem w Dzień Matki, będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupy dziewcząt przychodzą na godz. 16.30 Natomiast grupy chłopców rozpoczynają spotkania o godzinie 19. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, dzięki których trosce i wysiłkowi mogliśmy w naszej świątyni gościć tydzień temu relikwie bł. Rodziny Ulmów.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Agnieszce i Panu Sebastianowi za poprowadzenie modlitewnego czuwania przed Zesłaniem Ducha Św., wczoraj, po Mszy św. wieczornej.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę i przygotowane piękne kompozycje kwiatowe. Dziękuję Pani Kindze i Panu Karolowi za dekoracje kwiatowe na zewnątrz naszej świątyni a Pani Klaudii za wytrwałą, codzienną troskę o nie.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała./30.05./ Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy. Zapraszamy szczególnie  mężczyzn, którzy mogliby fizycznie pomóc Zespołom; zwłaszcza tych, którzy dotąd w nic nie byli zaangażowani. Natomiast tych, którzy obiektywnie nie są w stanie bezpośrednio pomóc, uprzejmie proszę w imieniu Zespołów o zaangażowanie materialne. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Pozostało już praktycznie tylko 5 miejsc. Warto pojechać, aby powierzyć własne intencje wstawiennictwu Tych, którzy potrafili w dramatycznym czasie, żyć pięknie. Zapisy i wpłaty u Pani Klaudii.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł. Jednak do 22.05. koszt wynosi 680 zł. Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Jak rozpoznać swój charyzmat?” W odróżnieniu od łaski uświęcającej charyzmaty są różnorodne. Każdy z nas otrzymuje inne. Na co warto zwrócić uwagę poszukując charyzmatów? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!