Niedziela, Uroczystość Najśw. Trójcy – 26.05.2024

Dziś będzie kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Grupy dziewcząt przychodzą na godz. 16.30 Natomiast grupy chłopców rozpoczynają spotkania o godzinie 19. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa. Dziś także kończy się już okres tzw. „Komunii św. wielkanocnej”.

Jutro, 27.05. o godzinie 19.15 będzie próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Obecność jest obowiązkowa.

We wtorek, 28.05. o godz. 19 będzie próba liturgiczna dla dzieci obchodzących w tym roku I rocznicę swojej I Komunii Św. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie we środę, 29.05. od godz. 19.

W najbliższy czwartek, 30.05. przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną popularnie uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00, 10 30 i 18.00. Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane do dzisiaj włącznie, do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” są przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom! Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci będą obchodzić I Rocznicę I Komunii Św. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i przejdziemy ulicami: Szulczyka, Złotej Jesieni, Zagórzańską, Kocią i znów Szulczyka. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej.

We czwartek, 30.05. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Na podstawie kanonu 87§1, uwzględniając treść kanonów 1250-1252 KPK, mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, Ks. bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 31 maja 2024 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko – praskiej. Osoby, które pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

Powoli dobiegają końca nabożeństwa majowe. W sobotę, 01.06. rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W I sobotę czerwca po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej razem z naszą Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

W sobotę, 01.06. podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu diakonów szóstego roku naszego diecezjalnego seminarium duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu. Udzieli ich J.E. Ks. bp Romuald Kamiński. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Warszawa 106,2 FM.

Za tydzień, 02.06. przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. Jak co roku, w I niedzielę czerwca, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Ta świątynia jest darem dziękczynnym Bogu za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej, jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Markowej, do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd w sobotę, 08.06.2024. Koszt wyjazdu 115 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie. Pozostały już tylko 4 miejsca. Wyjazd planowany jest na godz. 7 a powrót około godz. 20. Zapisy i wpłaty u Pani Klaudii. W niedzielę, 02.06. o godz. 19 w kościele będzie spotkanie organizacyjne dla zapisanych osób przed wyjazdem do Markowej. Warto wiedzieć, że ta pielgrzymka ma rangę pielgrzymki diecezjalnej i co najważniejsze, zostaną przywiezione relikwie bł. Rodziny Ulmów, które już pozostaną na stałe w naszej świątyni.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł.  Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Dyskryminacja w Warszawie”. Czym kierował się Prezydent Warszawy zakazując symboli religijnych w urzędzie miasta i instytucjach jemu podległych? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Parafia p.w. M.B. Dobrej Rady w Warszawie – Miedzeszynie we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Wawer i Dekanatem Anińskim zaprasza na III Wawerski Turniej Piłkarski w piłkarzyki stołowe, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca od godz. 10.00  Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży i dorosłych należących do przykościelnych grup parafialnych. Uczestnicy mogą wziąć udział w Turnieju w jednej z pięciu kategorii: ojcowie z synami, żeńskiej, chłopcy w wieku 9-12 lat, chłopcy w wieku 13-15 lat i chłopcy w wieku 16-19 lat. Zapisy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii, w parafii w Miedzeszynie lub w parafiach należących do Dekanatu Anińskiego. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności śp. + Ewa Łucja Karczmarczyk. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…”