IX Niedziela zwykła – 02.06.2024

Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Dziś przeżywamy Święto Dziękczynienia. Jak co roku, w I niedzielę czerwca, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Ta świątynia jest darem dziękczynnym Bogu za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego pięknego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała w miniony czwartek. Dziękuję O. Andrzejowi, służbie liturgicznej, naszym szafarzom Komunii Św., paniom i panom z asysty procesyjnej, bielankom, Pani Klaudii, Panom Pawłowi i Aleksandrowi, Janowi i Łukaszowi a przede wszystkim czterem ofiarnym Zespołom budujących ołtarze na trasie procesji. Podobnie jak w zeszłym roku zbieraliśmy ofiary na kwiaty i dekoracje do naszych czterech ołtarzy. Zebraliśmy 2.693 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

We wtorek, 04.06. o godzinie 19. będzie próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Obecność jest obowiązkowa.

We czwartek, 06.06. na zakończenie dawnej oktawy uroczystości Bożego Ciała będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa przyniesionych ziół i kwiatów. A po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W I piątek, 07.06. obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości w ten piątek można spożywać pokarmy i potrawy mięsne. To zarazem  światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W I piątek miesiąca wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. A po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość adoracji NS podobnie jak w czwartek.

W najbliższą sobotę, 08.06. wyrusza do Markowej nasza parafialna, jednodniowa pielgrzymka autokarowa; do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd planowany jest na godz. 7 a zbiórka o godz. 6.45 na parkingu przy kościele. Dziś o godz. 19 w kościele będzie spotkanie organizacyjne dla zapisanych osób.

Za tydzień będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wszystkie grupy kandydatów rozpoczynają spotkanie o godz. 19. A wcześniej wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

Za tydzień, na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. 16 dzieci. Osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością prosimy, aby przyszły na Msze św. o innej godzinie. Pierwsza spowiedź tych dzieci będzie w piątek, 07.06. od godz. 19

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł.  Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Naszą Parafię możemy znaleźć na FB szukając Jej pod nowym tytułem: „Parafia p.w. Wieczerzy Pańskiej, Warszawa- Aleksandrów”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi sprzątającemu za poświęcony czas i wykonaną pracę – przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę!

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Zakochani w Panu Jezusie”. Na czym polega adoracja NS? Co ludziom praktykującym tę formę modlitwy to daje? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Parafia p.w. M.B. Dobrej Rady w Warszawie – Miedzeszynie we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Wawer i Dekanatem Anińskim zaprasza na III Wawerski Turniej Piłkarski w piłkarzyki stołowe, który odbędzie się w sobotę, 8 czerwca od godz. 10.00  Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży i dorosłych należących do przykościelnych grup parafialnych. Uczestnicy mogą wziąć udział w Turnieju w jednej z pięciu kategorii: ojcowie z synami, żeńskiej, chłopcy w wieku 9-12 lat, chłopcy w wieku 13-15 lat i chłopcy w wieku 16-19 lat. Zapisy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii, w parafii w Miedzeszynie lub w parafiach należących do Dekanatu Anińskiego. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie!