X Niedziela zwykła – 09.06.2024

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Wczoraj wróciła z Markowej nasza parafialna pielgrzymka do miejsca życia, męczeńskiej śmierci i kultu bł. Rodziny Ulmów. Oprócz wielu łask i duchowych przeżyć owocem tej pielgrzymki jest przywiezienie relikwii bł. Rodziny Ulmów, które wkrótce zostaną umieszczone na stałe w naszej świątyni.

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. 16 dzieci. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do właściwego przygotowania i organizacji dzisiejszej uroczystości: rodzicom dzieci a także Pani Klaudii.

Dziś będzie ostatnie już przed wakacjami wspólne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Wszystkie grupy kandydatów rozpoczynają spotkanie o godz. 19. Ale wcześniej wszyscy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godzinie 18. Obecność jest obowiązkowa.

We czwartek, 13.06. w Dniu Fatimskim, po Mszy św. wieczornej podejmiemy modlitwę różańcową z procesją wokół kościoła. Po jej zakończeniu i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Zaangażowane Mamy zapraszają w sobotę, 15.06. dzieci – dziewczynki w wieku 7-11 lat – na kolejne spotkanie klubu „Owieczka” o godzinie 11. Natomiast tydzień później, w sobotę 22.06., również na godzinę 11 zapraszamy „Owieczki” i ministrantów, razem z rodzicami na spotkanie z okazji zakończenia roku naszej pracy duszpasterskiej.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł.  Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Jak świętować niedzielę?” Czego powinniśmy unikać a na co zwrócić szczególną uwagę w „dzień święty”? Czy ubiór, w którym przychodzimy do kościoła ma znaczenie? Na ile luzu można sobie w tej kwestii pozwolić? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności śp. + Wiesława Gumowska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…”