XI Niedziela zwykła – 16.06.2024

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

We środę, 19.06. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym w ramach duchowych przygotowań do obchodów 40. rocznicy/1984/ porwania i zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odmówimy modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści” przez Jego wstawiennictwo.

We czwartek, 20.06. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Warto przypomnieć i zachęcić dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W sobotę, 22.06. na godz. 11 serdecznie zapraszamy rodziny naszych Owieczek i Ministrantów na spotkanie kończące rok pracy duszpasterskiej. W programie: krótki występ dzieci, poczęstunek i mała rodzinna integracja. Każdą rodzinę prosimy o przyniesienie czegoś na wspólny stół.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł.  Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W Święto Dziękczynienia, 02.06. jak co roku, w I niedzielę czerwca, włączyliśmy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Ta świątynia jest darem dziękczynnym Bogu za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości. Zebraliśmy 1.388 zł. i 30 gr. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom! Natomiast za tydzień, jesteśmy proszeni o wsparcie materialne jedynej parafii misyjnej naszej diecezji – p.w. św. Augustyna w Sierra Leone, w Afryce.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Nie chodzi o święty spokój”. Czy odpuścić zupełnie małym dzieciom Mszę i chodzić do kościoła w niedzielę na zmiany, czy jednak razem? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Tadeusz Demianiuk i śp. + Mieczysław Lis. Pan Mieczysław przez blisko 7 lat pełnił funkcję pana kościelnego w naszej świątyni. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać, Panie…”