XII Niedziela zwykła – 23.06.2024

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Dziś przypada 19 rocznica /2005/ święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej J.E. Ks. biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych osobistych modlitwach.

Dziś jeszcze, od godz. 19 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania,  którzy jeszcze nie zgłosili się na wyznaczony termin podsumowania roku przygotowań.

Dziś jesteśmy serdecznie proszeni o wsparcie materialne jedynej parafii misyjnej naszej diecezji – parafii p.w. św. Augustyna w Sierra Leone, w Afryce.

Jutro, 24.06. przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka i męczennika. Natomiast w sobotę, 29.06. mamy uroczystość św. apostołów, Piotra i Pawła. Ofiary pieniężne zbierane w tym dniu będą przeznaczone na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odwiedzą w tym dniu katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

Od czwartku, 27.06. będziemy mogli obejrzeć w naszym dolnym kościele wystawę poświęconą osobie bohaterskiej polskiej położnej z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau, Służebnicy Bożej, Stanisławy Leszczyńskiej.

Również w czwartek, 27.06. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Warto przypomnieć i zachęcić dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy  o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł.  Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W tym roku przypada 100. rocznica przybycia do Ostrówka Heleny Kowalskiej – św. siostry Faustyny. Diecezja Warszawsko-Praska pielęgnuje pamięć o pobycie Świętej w tym miejscu. Tradycją stały się pielgrzymki wyruszające z sanktuarium przy ul. Żytniej w Warszawie do Ostrówka k. Wołomina. Tegoroczna odbędzie się w terminie 27-28.07. Zapraszamy także do udziału w Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która 05.08. wyrusza z Parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Warszawie, przy ul. Ostrobramskiej 72 /dojście do Częstochowy: 14.08./ Zapisy w terminie 01-04.08. Kolejną propozycją jest Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników NMP Matki Kościoła. Jej pielgrzymi wyruszają z parafii konkatedralnej na Kamionku 16.08. i docierają do Częstochowy 26.08.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać artykuł pt. „Przygoda z tatą” lub „Nie samym chlebem karmi ojciec”. Zapewnianie jedzenia, ubrania i dachu nad głową to za mało. O roli taty opowiada inicjator Dzieła – Tato.Net. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”! A wszystkim ojcom składamy dziś najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta!

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarowane kwiaty.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Łukasz Paweł Ładno, kawaler z parafii tutejszej i Wioletta Anna Wielgołaska, panna z parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie – Miedzeszynie, zapowiedź pierwsza.