XIII Niedziela zwykła – 30.06.2024

Dziś przewodniczki, skautki Europy, przed kościołem organizują kiermasz i rozprowadzają ciasta. Fundusze uzyskane przy tej okazji pragną przeznaczyć na swój wyjazd wakacyjny. Będzie to czas ich formacji harcerskiej i odpoczynku po całym roku pracy wychowawczej z podopiecznymi.

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili się na wyznaczony termin podsumowania roku przygotowań zobowiązani są potwierdzić u Ks. Proboszcza swoje dalsze uczestnictwo.

Tydzień temu wspieraliśmy materialnie jedyną parafię misyjną naszej diecezji – parafię  p.w. św. Augustyna w Sierra Leone, w Afryce. Zebraliśmy 1969 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

Od piątku, 28.06. możemy oglądać w naszym dolnym kościele wystawę poświęconą osobie bohaterskiej polskiej położnej z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau, Służebnicy Bożej, Stanisławie Leszczyńskiej. Zachęcam do zapoznania się z tą Postacią i Jej niesamowitą historią życia. Wystawa będzie dostępna w najbliższych dniach w godz. 17-20.

W czwartek, 04.07. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W I piątek miesiąca, 05.07. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. A po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość, podobnie jak w czwartek, indywidualnej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.

W I sobotę miesiąca, 06.07. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej razem z naszą Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Natomiast za tydzień, w I niedzielę lipca, 07.07. po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. 07.07. przypada pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Rodziny Ulmów. To zarazem 89. rocznicą ślubu Wiktorii i Józefa Ulmów. Z tej racji zostanie zawieszony na stałe, w naszym kościele portret tych Błogosławionych. Ten sam, który towarzyszył wizycie Ich relikwii 12.05. w naszej świątyni.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat do udziału w organizowanym przez Wspólnotę Emmanuel „Forum Nastolatków” w dniach 20-25 lipca. Będzie to czas osobistego spotkania z Bogiem, poznawania ciekawych ludzi, doświadczenia radości żywego Kościoła. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. konferencje, warsztaty talentów, świadectwa, wspólne zabawy i olimpiada rozmaitości. Koszt uczestnictwa wynosi 780 zł.  Miejsce pobytu – Laski k. Warszawy.

Duszpasterstwo zgromadzenia zakonnego Orionistów zaprasza do wakacyjnego wolontariatu podczas turnusów wczasowo – rekolekcyjnych z osobami z niepełnosprawnością. Organizowane jest 9 tur rekolekcji dla około 200 podopiecznych w różnych częściach Polski. Każdy wolontariusz, który wybierze się na ten wolontariat sprawia, że kolejny podopieczny będzie mógł wyrwać się w wakacje z czterech ścian swojej samotności. Szczegółowe informacje, także o zapisach, znajdziemy na ulotce oraz na stronie: www.drabinajakubowa.pl

21.06. rozpoczęła się rekrutacja dla uczniów, a 01.09. rozpocznie się dla studentów – do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. św. Jana Pawła II. Wsparcie finansowe wynosi od 500 do 1500 zł. Dochody rodziny nie mogą przekraczać miesięcznie 2500 zł. netto na osobę. Stypendia skierowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. Szczegóły znajdziemy na stronie: www.stypendiajp2.pl

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W tym roku przypada 100. rocznica przybycia do Ostrówka Heleny Kowalskiej – św. siostry Faustyny. Diecezja Warszawsko-Praska pielęgnuje pamięć o pobycie Świętej w tym miejscu. Tradycją stały się pielgrzymki wyruszające z sanktuarium przy ul. Żytniej w Warszawie do Ostrówka k. Wołomina. Tegoroczna odbędzie się w terminie 27-28.07.

Zapraszamy także do udziału w Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która 05.08. wyrusza z Parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Warszawie, przy ul. Ostrobramskiej 72 /dojście do Częstochowy: 14.08./ Zapisy w terminie 01-04.08.

Kolejną propozycją jest Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników NMP Matki Kościoła. Jej pielgrzymi wyruszają z parafii konkatedralnej w Warszawie na Kamionku /ul. Grochowska 365/ 16.08. i docierają do Częstochowy 26.08.

Zachęcamy do udziału w dziele duchowej adopcji małżeństw w kryzysie; więcej szczegółów znajdziemy na stronie: www.adopcjamalzenstw.pl

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy nowy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości!” A w nim, m.in. artykuły dotyczące rzeczywistej obecności Pana Jezusa w NS oraz opisujące niezwykłe owoce adoracji eucharystycznej. A także dwa poruszające  świadectwa rodzin, które borykają się z chorobą dziecka i doświadczają niezwykłej pomocy, miłości i dobroci Boga.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto m.in. przeczytać intrygujący artykuł pt. „Pozwólmy dzieciom się nudzić”. Jak pomóc dzieciom dobrze spędzić wakacje? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Łukasz Paweł Ładno, kawaler z parafii tutejszej i Wioletta Anna Wielgołaska, panna z parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie – Miedzeszynie, zapowiedź druga.

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach. Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i uwrażliwiamy na godny strój w czasie obecności w świątyni.