XIV Niedziela zwykła – 07.07.2024

Dziś, w I niedzielę lipca, 07.07. po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś przypada pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Rodziny Ulmów. To zarazem 89. rocznicą ślubu Wiktorii i Józefa Ulmów. Z tej racji na Mszy św. o godz. 9 zostanie odsłonięty w naszym kościele portret tych Błogosławionych. Ten sam, który towarzyszył wizycie Ich relikwii 12.05. w naszej świątyni. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które bezinteresownie przyczyniły się do powstania tego obrazu i upamiętnienia w ten sposób, w naszej świątyni bł. Rodziny Ulmów. Wierzymy, że wiele osób uzyska w tym miejscu potrzebne łaski, duchową pomoc oraz siły dla ciała i dla ducha.

W czwartek, 11.07. przypada święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. Po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W sobotę, 13.07. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jeżeli pogoda pozwoli, wyruszymy z procesją z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni. Osoby niosące figurę proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności.

Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, którzy nie zgłosili się na wyznaczony termin podsumowania roku przygotowań zobowiązani są potwierdzić bezpośrednio u Ks. Proboszcza swoje dalsze uczestnictwo.

Duszpasterstwo zgromadzenia zakonnego Orionistów zaprasza do wakacyjnego wolontariatu podczas turnusów wczasowo – rekolekcyjnych z osobami z niepełnosprawnością. Organizowane jest 9 tur rekolekcji dla około 200 podopiecznych w różnych częściach Polski. Każdy wolontariusz, który wybierze się na ten wolontariat sprawia, że kolejny podopieczny będzie mógł wyrwać się w wakacje z czterech ścian swojej samotności. Szczegółowe informacje, także o zapisach, znajdziemy na ulotce oraz na stronie: www.drabinajakubowa.pl

21.06. rozpoczęła się rekrutacja dla uczniów, a 01.09. rozpocznie się dla studentów – do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. św. Jana Pawła II. Wsparcie finansowe wynosi od 500 do 1500 zł. Dochody rodziny nie mogą przekraczać miesięcznie 2500 zł. netto na osobę. Stypendia skierowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. Szczegóły znajdziemy na stronie: www.stypendiajp2.pl

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W tym roku przypada 100. rocznica przybycia do Ostrówka Heleny Kowalskiej – św. siostry Faustyny. Diecezja Warszawsko-Praska pielęgnuje pamięć o pobycie Świętej w tym miejscu. Tradycją stały się pielgrzymki wyruszające z sanktuarium przy ul. Żytniej w Warszawie do Ostrówka k. Wołomina. Tegoroczna odbędzie się w terminie 27-28.07.

Zapraszamy także do udziału w Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, która 05.08. wyrusza z Parafii p.w. Narodzenia Pańskiego w Warszawie, przy ul. Ostrobramskiej 72 /dojście do Częstochowy: 14.08./ Zapisy w terminie 01-04.08.

Kolejną propozycją jest Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników NMP Matki Kościoła. Jej pielgrzymi wyruszają z parafii konkatedralnej w Warszawie na Kamionku /ul. Grochowska 365/ 16.08. i docierają do Częstochowy 26.08.

Zachęcamy do udziału w dziele duchowej adopcji małżeństw w kryzysie; więcej szczegółów znajdziemy na stronie: www.adopcjamalzenstw.pl

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu Zespołowi sprzątającemu za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarowane piękne kwiaty.

Na stoliku w przedsionku kościoła oprócz tygodnika „Idziemy” znajdziemy nowy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości!” A w nim, m.in. artykuły dotyczące rzeczywistej obecności Pana Jezusa w NS oraz opisujące niezwykłe owoce adoracji eucharystycznej. A także dwa poruszające  świadectwa rodzin, które borykają się z chorobą dziecka i doświadczają niezwykłej pomocy, miłości i dobroci Boga. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy” i innych czasopism! Warto zwrócić też uwagę na książeczkę Ks. Przemysława Krakowczyka SAC pt. „Msza święta. Tajemnica bez tajemnic.”

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Michał Malinowski, kawaler z Warszawy, z parafii p.w. NMP Matki Miłosierdzia i Anna Maria Zielińska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności: śp. + Halina Andrzejewska i śp. + Kazimierz Rudy. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać,  Panie…

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach. Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i uwrażliwiamy na godny strój w czasie obecności w świątyni.