VI Niedziela Wielkanocy – 10.05.2026

Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Uprzejmie przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.” Ten okres kończy się za dwa tygodnie w uroczystość Najśw. Trójcy.

We środę, 13.05. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. wieczornej o godz. 18 do wspólnej modlitwy różańcowej. W czasie której, wyruszymy z procesją, z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni. Osoby niosące figurę proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności u Pani Klaudii.

We czwartek, 14.05. po Mszy św. wieczornej od modlitwy różańcowej w intencji  wiary dzieci i młodzieży naszej Parafii rozpocznie się indywidualna adoracja NS w ciszy do godziny 21. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W piątek, 15.05. w kościele, o godz. 19.15 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I rocznicy I Komunii św. Obecność obowiązkowa! W tym też dniu rozpocznie się nowenna przygotowująca nas duchowo do zbliżającej się uroczystości Zesłania Ducha św.

W sobotę, 16.05. obchodzić będziemy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona metropolii warszawskiej i Polski.

Zapraszamy do naszego dolnego kościoła na wystawę o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce. Ekspozycja jest ilustrowaną opowieścią o wyjątkowym kapłanie i wyznawanych przez niego wartościach opartych na Ewangelii, które ułożyły się w „dekalog uniwersalnych wskazań”. Wystawa pokazuje nam tego męczennika jako autorytet, niezwykle potrzebny w dzisiejszych czasach. Do obejrzenia wystawy o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce zapraszamy szczególnie młodzież. Wystawa będzie otwarta do 28.05. w godzinach 17-20.

Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do zielonej skrzynki na kracie z napisem: „Ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na Boże Ciało. [Poza tym – już teraz – zapraszamy szczególnie mężczyzn, którzy mogliby fizycznie pomóc Zespołom w budowie ołtarzy. Natomiast wszystkich, którzy nie są w stanie bezpośrednio pomóc, uprzejmie proszę w imieniu Zespołów o większe zaangażowanie finansowe.] Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

Już teraz Organizatorzy planują nasz wrześniowy/20.09./ III Aleksandrowski Piknik Rodzinny, który jest świętem całej naszej Rodziny Parafialnej. W programie będzie znów m.in. loteria fantowa. Organizatorzy bardzo proszą o zbieranie tzw. fantów na naszą loterię. Chodzi o rzeczy nieużywane lub w bardzo dobrym stanie, które kogoś ucieszą: ciekawe prezenty, miłe rzeczy, ładne przedmioty, które sprawią komuś radość, najlepiej oryginalnie zapakowane i nieprzeterminowane.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł pt. „Wokół śmierci Ks. Jerzego”. Jakich nowych informacji dostarczają nam wyniki badań okoliczności zbrodni z 1984 roku? Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, sensie cierpienia, istocie modlitwy i sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. Zachęcam do lektury! Cena 10 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy troszczą się także o potrzeby materialne naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty [na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Te wszystkie dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Parafii i np. rozpoczęcie jutro prac malarskich w naszej świątyni,  mających na celu odnowienie ścian prezbiterium. Z tego powodu od jutra Msze św. i nabożeństwa będą odbywały się w dolnym kościele.