Zbliżamy się do uroczystości Zesłania Ducha św. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich na czuwanie w Wigilię tej Uroczystości, w sobotę, 23.05. o godz. 18.45. W programie konferencja /pt. „Z Wieczernika do świata. Jak Duch św. buduje Kościół i uzdalnia do służby?”/, adoracja NS oraz wspólne uwielbienie Pana Boga. Przyjdźmy do naszego parafialnego Wieczernika. Prośmy o zstąpienie Ducha św. do naszych serc, rodzin, Parafii i środowisk. Niech będzie to czas modlitwy, odnowienia wiary i zaproszenia Boga, który nieustanie jest obecny i działa w swoim Kościele.
Jutro, w poniedziałek, 18.05. na godz. 19 zapraszamy dzieci na pierwszą próbę liturgiczną przed zbliżającą się uroczystością I rocznicy I Komunii św. Obecność obowiązkowa!
We wtorek, 19.05. po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
We czwartek, 21.05. po Mszy św. wieczornej od modlitwy różańcowej w intencji wiary dzieci i młodzieży naszej Parafii rozpocznie się indywidualna adoracja NS w ciszy do godziny 21. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.
W piątek, 22.05. w kościele, o godz. 19.15 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. Obecność obowiązkowa!
Mamy prowadzące nasz Parafialny Klub „Owieczka” zapraszają na kolejne spotkanie w sobotę, 23.05. w godz. 11-13. Serdecznie zapraszamy także nowe dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej dziecięcej Wspólnoty! Natomiast nasza Służba Liturgiczna będzie miała swoje spotkanie w sobotę, 30.05. o godz. 15.30
Za tydzień, 24.05. w Uroczystość Zesłania Ducha św. Mszy św. o godz. 12 będzie towarzyszył śpiew naszego parafialnego Chóru „In Cenacolo”. Serdecznie zapraszamy!
Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do tej wspólnej, maryjnej modlitwy!
Zapraszamy do naszego dolnego kościoła na wystawę o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce. Ekspozycja jest ilustrowaną opowieścią o wyjątkowym kapłanie i wyznawanych przez niego wartościach opartych na Ewangelii, które ułożyły się w „dekalog uniwersalnych wskazań”. Wystawa pokazuje nam tego męczennika jako autorytet, niezwykle potrzebny w dzisiejszych czasach. Do obejrzenia wystawy o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce zapraszamy szczególnie młodzież. Wystawa będzie otwarta do 28.05. w godzinach 17-20.
Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane przez najbliższe niedziele do zielonej skrzynki na kracie z napisem: „Ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do naszych czterech ołtarzy na Boże Ciało. [Poza tym – już teraz – zapraszamy szczególnie mężczyzn, którzy mogliby fizycznie pomóc Zespołom w budowie ołtarzy. Natomiast wszystkich, którzy nie są w stanie bezpośrednio pomóc, uprzejmie proszę w imieniu Zespołów o większe zaangażowanie finansowe.] Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!
Już teraz Organizatorzy planują nasz wrześniowy/20.09./ III Aleksandrowski Piknik Rodzinny, który jest świętem całej naszej Rodziny Parafialnej. W programie będzie znów m.in. loteria fantowa. Organizatorzy bardzo proszą o zbieranie tzw. fantów na naszą loterię. Chodzi o rzeczy nieużywane lub w bardzo dobrym stanie, które kogoś ucieszą: ciekawe prezenty, miłe rzeczy, ładne przedmioty, które sprawią komuś radość, najlepiej oryginalnie zapakowane i nieprzeterminowane.
Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi i wszystkim osobom z nim współpracującym – Panom: Karolowi, Adamowi, Krystianowi za podjęcie się zadania i wykonanie prac malarskich w naszej świątyni. Zostały odnowione ściany prezbiterium naszego górnego kościoła.
Bardzo dziękuję również naszemu, wczorajszemu Zespołowi porządkowemu za pięknie wykonaną pracę i przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę!
W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł pt. „Wiadomość z nieba.” Odpowiedzią na poszukiwanie sensu jest Chrystus wstępujący do nieba. To tekst o znaczeniu Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!
Na stoliku w przedsionku kościoła znajdziemy dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości!” To pismo łączy duchowość chrześcijańską z problemami życia codziennego. Charakteryzuje się różnorodnością tematów. Mowa jest o rozpoznawaniu powołania, budowaniu szczęśliwego małżeństwa, sensie cierpienia, istocie modlitwy i sakramentów, relacji między wiarą i rozumem, etc. Zachęcam do lektury! Cena 10 zł.
W imieniu Wspólnoty Seminarium Małżeńskiego serdecznie zapraszamy rodziny, małżonków i dzieci a także singli do udziału w III Pieszej Pielgrzymce Rodzin, która odbędzie się w terminie 26.06. – 28.06. Pielgrzymka wyrusza z Ogrodzieńca (sanktuarium MB Skałkowej) i zmierza do Leśniowa (sanktuarium MB Leśniowskiej). Łączny dystans to ok. 30 km. W programie: formacja małżeńska, oddzielna grupa dziecięca, gra pielgrzymkowa dla dzieci, wspólna modlitwa, etc. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, transport bagaży oraz ubezpieczenie. Noclegi zaplanowane są pod namiotami. Szczegółowe informacje, program oraz zapisy znajdziemy na stronie internetowej: www.pielgrzymkarodzin.pl
W imieniu katolickiej Wspólnoty „Emmanuel” zapraszamy młodych w wieku 14-19 lat na Forum Nastolatków, które odbędzie się w dniach 22.08 – 26.08. na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w ośrodku rekolekcyjnym „Święta Puszcza”. Forum to pięć dni pełnych radości, głębokich spotkań i odkrywania Pana Boga. To czas, w którym młodzi ludzie mogą być bez obaw sobą. W programie m.in. warsztaty talentów, dobra muzyka ale także czas na wyciszenie i poważne rozmowy. Więcej informacji znajdziemy na plakacie oraz na stronie emmanuel.info.pl
Uprzejmie przypominam o obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.” Ten okres kończy się za dwa tygodnie, w uroczystość Najśw. Trójcy.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy troszczą się także o potrzeby materialne naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty [na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Te wszystkie dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii.