II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

Dzisiejsze Święto Bożego Miłosierdzia otwiera Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, pojednania, miłości i chrześcijańskiej solidarności wobec tych, z którymi żyjemy na co dzień.

W związku z dzisiejszym świętem wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 12; będzie natomiast Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś przypada również międzynarodowe święto patronalne Caritas. To dobra okazja, aby podziękować Bogu  na modlitwie za tysiące pracowników i wolontariuszy Caritas. Ofiary dziś składane są przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.

W związku z trwającym w Kościele Rokiem św. Józefa, w naszej Parafii, w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 18 oraz w każdy 19 dzień miesiąca modlimy się litanią do św. Józefa powierzając Jego wstawiennictwu nasze sprawy, problemy i troski.

We środę, 14.04. przypada Święto Chrztu Polski./966/ Ma ono upamiętniać wydarzenie, które jest fundamentem państwowości Polski i jednocześnie skłaniać nas do modlitwy dziękczynnej Panu Bogu za te osoby, którym zawdzięczamy łaskę wiary i fakt naszego Chrztu.

W najbliższy piątek, 16. kwietnia o godzinie 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej.

W poniedziałek, 22.03. w jednym z budynków przy ul. Przełęczy doszło do pożaru. Dom, w którym mieszka jedna osoba uległ dużemu zniszczeniu. Niestety, możliwości finansowe i organizacyjne pokrzywdzonej osoby są ograniczone. Mieszkanie wymaga znacznych nakładów oraz wsparcia i zaangażowania. Prac do wykonania jest bardzo dużo,  m.in. uprzątnięcie pogorzeliska, wykonanie nowych instalacji, tynków, wymiana okien i drzwi.

W związku z ogromem ludzkiego nieszczęścia zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Można ją przekazać do skrzynki w kościele z napisem „Caritas”. Planujemy też uruchomienie specjalnego konta bankowego, aby można było także dokonywać wpłat przelewem. Zwracamy się też z prośbą o pomoc do firm remontowo – budowlanych, które mogłyby wykonać konieczne prace na dogodnych warunkach. Osoby chętne do pomocy proszone są o zgłaszanie się do księdza lub Przewodniczącego Rady Osiedla Aleksandrów –  Pana Karola Skwita. Za każdą formę pomocy składamy serdeczne podziękowania!

W wyniku nowych zarządzeń Władz państwowych, w trwającym stanie pandemii, do 18. kwietnia br. we Mszy świętej w naszym górnym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 10 osób i 10 osób w kościele dolnym. Pozostałe osoby uprzejmie proszę o pozostanie na zewnątrz kościoła lub udział przez transmisję internetową.

To kolejne ograniczenie jest dla nas bardzo trudne ale z uwagi na wyjątkową sytuację, proszę je uszanować. Prośmy Pana Boga, aby pandemia jak najszybciej ustała i ufajmy, że On jest w stanie wyprowadzić dobro z każdej sytuacji.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W jednym z artykułów aktualnego tygodnika „Idziemy” rozważany jest problem: czy wyrzucić z domu męża alkoholika, czy samej się wyprowadzić? Zapraszam do lektury!

W ubiegłym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Jadwiga Zofia Gawryś, śp. + Marek Łopaciński, śp. + Stanisław Zganiacz. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy też, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.