IV Niedziela zwykła – 30.01.2022

W najbliższą środę, 02.02. przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem M.B. Gromnicznej. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30 i 18.00. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłóbków, stajenek betlejemskich i choinek. Liturgia po raz ostatni ukaże nam Chrystusa jako Dzieciątko. W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego a składane w środę ofiary są przeznaczone na potrzeby zakonnych zgromadzeń klauzurowych.

We czwartki mamy możliwość osobistej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

W piątek, 04.02. przypada I piątek miesiąca: wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej adoracji NS do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. Natomiast w sobotę, 05.02.  zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę, 06.02. po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W piątek zakończyliśmy w naszej Parafii wspólne Msze św. kolędowe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nich udział za wspólnotę wiary, Eucharystii i modlitwy; za wszystkie słowa życzliwości, dobroci, wsparcia i błogosławieństwa. Dziękuję także za wszystkie zaproszenia do domów i bezpośrednie spotkania, za wspólną modlitwę i nasze rozmowy.

Powoli dobiegają końca prace wykończeniowe klatki schodowej na chór, która od początku była pozostawiona w stanie surowym. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane podczas wspomnianych „Mszy św. kolędowych” a także przekazywane inną drogą, które przeznaczone są na tę inwestycję. Myślę, że za tydzień będzie można już zobaczyć wykonaną pracę.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, włożoną pracę i złożona ofiarę na prace remontowe.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawy artykuł pt. „Skąd czerpać radość?” Jak być radosnym w sytuacji pandemii, niepewnych cen i szalejącej inflacji? A także możemy dowiedzieć się kto jest „narodowym poprawiaczem humoru”.   Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Artur Kacprzak, śp. + Anna Łukasiewicz. Pomódlmy się teraz  w Ich intencji…

Dzieci i młodzieży, i wszystkim wyjeżdżającym na zimowe ferie życzymy miłego odpoczynku i bezpiecznych podróży z Panem Bogiem!

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.