V Niedziela zwykła – 06.02.2022

Dziś, po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Jutro obchodzi swoje imieniny i urodziny J.E. Ks. biskup Romuald Kamiński. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godzinie 17.30.

W piątek, 11. lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. To także Światowy Dzień Chorego. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30, 17.30 i o 18.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 i 18 będzie możliwość przyjęcia w kościele Sakramentu Namaszczenia Chorych, przez osoby których życie jest zagrożone z powodu choroby lub podeszłego wieku a także osoby przed poważną operacją. Zapraszamy.

Dobiegły końca prace remontowe kościelnej klatki schodowej na chór. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane podczas tzw. „Mszy św. kolędowych” a także przekazywane inną drogą. Cała inwestycja kosztowała nas 19 tys. zł. Zapraszam, zachęcam, aby zobaczyć wykonaną pracę. Pozostały jeszcze do wymiany żarówki na plafony i niebawem zabierzemy się za montaż tapicerki na ławkach w dolnym kościele a także instalację tam kotar.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękuję też za pomoc w pracach porządkowych i instalacyjnych Paniom Klaudii, Beacie, Panom Adamowi, Andrzejowi, Aleksandrowi i Wojtkowi.

Za tydzień, w niedzielę 13.02. w naszej diecezji zorganizowana będzie zbiórka na rzecz wsparcia chorych objętych opieką Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej.

We czwartki mamy możliwość osobistej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m.in. ważny artykuł o chorobach służby zdrowia. Doskonale wiemy co nam dolega, co nas boli ale gdy poznamy głębiej problemy służby zdrowia, innym okiem spojrzymy na pracę lekarzy i pielęgniarek.  Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Józef Jabłoński, śp. + Zygmunt Gołębiowski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…

Dzieciom i młodzieży, i wszystkim wyjeżdżającym na zimowe ferie życzymy miłego odpoczynku i bezpiecznych podróży z Panem Bogiem!

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.