VI Niedziela zwykła – 13.02.2022

Dziś w naszej diecezji zorganizowana jest zbiórka na rzecz wsparcia chorych objętych opieką Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Jutro, w poniedziałek, 14.02. za wstawiennictwem św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy powierzajmy Panu Bogu w modlitwach nasz kontynent, modląc się zwłaszcza o pokój. Tego dnia przypadają również popularne „Walentynki”, czyli Dzień Zakochanych. Módlmy się też o Boże prowadzenie i dary Ducha św. dla wszystkich zakochanych.

Za tydzień przypada 2 rocznica śmierci śp. + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza. Msze św. w jego intencji będą sprawowane we czwartek, 17.02. o godz. 8.30 i w niedzielę, 20.02. o godz. 12. Serdecznie zapraszamy.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 19.02. o godzinie 11.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii św. otrzymają pamiątkowe różance i medaliki w ramach swoich przygotowań do tej uroczystości. Spotkanie z rodzicami tych dzieci będzie w piątek, 25.02. o godz. 19.

Za tydzień o godz. 19 będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

We czwartki mamy możliwość osobistej modlitwy w ciszy, przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać jak mają reagować rodzice, kiedy słyszą, że ich pełnoletnie dziecko chce zamieszkać ze swoim partnerem bez ślubu? A jak, kiedy ma to być związek homoseksualny? Jak przygotować dzieci do dojrzałej miłości? O tym wszystkim w artykule pt. „Nie kocha się na próbę.” Zapraszam do lektury!

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.