VII Niedziela zwykła – 20.02.2022

Dziś mija dokładnie 2 rocznica śmierci śp. + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 12. Serdecznie zapraszamy.

Dziś o godz. 19 będzie spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

We wtorek, 22.02. obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Modlimy się tego dnia, aby pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona.

Wyjątkowo w tym tygodniu, czwartkowa, osobista modlitwa w ciszy, adoracja NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20 będzie dzień wcześniej, w środę, 23.02. – to ze względu na dekanalne spotkanie kapłanów.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do uroczystości I Komunii Św. będzie w piątek, 25.02. o godz. 19. w kościele.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 26.02. o godzinie 11.

Papież Franciszek rozpoczął XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Samo słowo „synod” oznacza podążanie wspólną drogą. Synodalne prace potrwają dwa lata a obecnie ma miejsce faza diecezjalna. To bardzo dobra okazja, aby bliżej się poznać i przyjrzeć temu, w jaki sposób budujemy Wspólnotę Kościoła. Bo przecież chcemy, aby Kościół a w Nim i nasza Parafia podążał drogami wskazanymi przez Ducha Św. Wszystkich zainteresowanych tym synodalnym tematem zapraszam na spotkanie w kościele, w najbliższą sobotę, 26.02. o godzinie 16. Będzie to realizacja papieskiego zaproszenia do uczestnictwa w synodzie.

Powoli zbliża się czas Wielkiego Postu. W związku z tym nasze stacje nabożeństwa Drogi Krzyżowej zostały poddane renowacji a ściana odkurzona, usunięto pajęczyny i została pomalowana. Proszę się nie niepokoić, stacje wrócą na swoje miejsce.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać o tym m.in. jak nie dać się oszukać. Coraz więcej osób pada ofiarą przestępców wyłudzających dane osobowe a w konsekwencji traci pieniądze. Jak rozpoznać oszustów? Dlaczego tak wielu pada ofiarą przestępców internetowych? Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga: śp. + Stanisława Maria Sieńska, śp. + Dominika Maja Skarżyńska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.