VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022

W najbliższą środę posypaniem głów popiołem rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie: 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Środa Popielcowa rozpoczyna tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Ojciec Święty Franciszek i Księża biskupi zachęcają wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była też przeżywana jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.45. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie i z apelem Ks. abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP w kościołach, w całej Polsce zarówno w dzisiejszą niedzielę, 27.02. jak i w Środę Popielcową, 02.03. po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za pośrednictwem Caritas Polska zebrane środki finansowe zostaną przekazane potrzebującym.

Jak można jeszcze pomóc?

  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
  • Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

Natomiast, w przyszłą niedzielę, 06.03. w parafiach naszej diecezji będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak: koce, kołdry, poduszki, pościel, ubrania, ręczniki, mydła, pasty do zębów, itp. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas DWP w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.

Natomiast Siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi ISSM w Otwocku, ul. Czecha 9/11 bardzo proszą o zgłaszanie się chętnych osób do przyjęcia pod swój dach kobiet, dzieci z Ukrainy. Wszystkie osoby mogące to uczynić zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, 04.03. To zarazem dzień święta św. Kazimierza, królewicza. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godzinie 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość osobistej modlitwy w ciszy przed NS. W tym tez czasie będzie możliwość spowiedzi. 04.03. przypada też 40. rocznica /1982/ świeceń biskupich i dzień imienin Ks. bpa Seniora Kazimierza Romaniuka.

Natomiast w I sobotę marca zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30.

Za tydzień, w niedzielę, 06.03. o godz. 19 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W czwartki zapraszamy do modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 05.03. o godzinie 11.

W związku z przypadającą 12.03. br. 400. rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli powstała inicjatywa ogólnopolskiej nowenny – modlitwy zanoszonej za Jego wstawiennictwem za kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie. Nowenna rozpocznie się 03.03. a zakończy 11.03. w przeddzień wspomnianej rocznicy świeceń  kapłańskich św. Andrzeja Boboli. W naszej Parafii modlitwa ta będzie po Mszy św. wieczornej.

Po renowacji powróciły na odnowione ściany naszej świątyni stacje Drogi Krzyżowej. Uzyskały też nowe miejsca. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Bóg zapłać za pomysł, poświęcony czas i wykonane prace.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” Ks. Marek Kruszewski podejmuje w swoim felietonie temat rozwodów i nierozerwalności małżeństwa. Czy Pan Jezus włożył na plecy ludzi ciężar nie do uniesienia? U protestantów rozwody są dopuszczalne, więc czy, aby nasz Kościół ma rację? Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Stefan Szybiński, śp. + Zbigniew Markowski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.