I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

W środę posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Dziś pierwsza niedziela tego okresu liturgicznego.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.45. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali jest w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W związku z wojną na Ukrainie i z apelem Ks. abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP zbierane były ofiary na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. W minioną niedzielę, 27.02. zebraliśmy 4.686 zł. 30 gr., natomiast w Środę Popielcową, 02.03. zebraliśmy 6.017 zł. 20 gr. Wszystkie zebrane środki finansowe w wysokości 10.703 zł. 50 gr. zostały przekazane Caritas Polska.

Jak można jeszcze pomóc?

  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
  • Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

Dziś w parafiach naszej diecezji jest przeprowadzana zbiórka darów rzeczowych, takich jak: koce, kołdry, poduszki, pościel, ubrania, ręczniki, mydła, pasty do zębów, itp. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas DWP w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.

Natomiast Siostry z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi ISSM w Otwocku, ul. Czecha 9/11 proszą o zgłaszanie się chętnych osób do przyjęcia pod swój dach kobiet i dzieci z Ukrainy. Wszystkie osoby mogące to uczynić proszę o kontakt. Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy też zamieszczać na naszej tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny ogłoszenia osób szukających pracę lub oferujących pracę.

Dziś o godz. 19 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W czwartki zapraszamy do osobistej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 12.03. o godzinie 11.

Za tydzień, w niedzielę włączamy się w coroczną, ogólnopolską zbiórkę po Mszach św. na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom nazywanego „Ad Gentes”. Dzieło Pomocy „AG” pomaga misjonarkom i misjonarzom z Polski, pracującym w 99 krajach świata, w tym na Ukrainie. Finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach. Jak widać, ludzkiej biedy nie ubywa, na szczęście nie brak i ludzi dobrej woli.

W związku z przypadającą 12.03. br. 400. rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli powstała inicjatywa ogólnopolskiej nowenny – modlitwy zanoszonej za Jego wstawiennictwem za kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie. W naszej Parafii modlitwa ta jest podejmowana po Mszy św. wieczornej.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie   naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy wiele ważnych tekstów na temat historii Ukrainy i przyczyn aktualnej sytuacji w tym kraju. Warto przeczytać, aby poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, aby umieć odróżniać prawdziwe od fałszywych informacji.

Zapraszam do lektury!