II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka./2013/ Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.45. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali jest w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wiele osób zastanawia się jak można dalej pomagać uchodźcom z Ukrainy? M.in.

  • Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl
  • Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
  • Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy też zamieszczać na naszej tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny ogłoszenia osób szukających pracy lub oferujących pracę oraz inne, ważne informacje o zaistniałych potrzebach. Osoby, które pragną wesprzeć rodziny z naszej Parafii, które już przyjęły uchodźców mogą złożyć swój dar serca do skrzynki Caritas w kościele. Natomiast datki składane do skrzynki z napisem „ofiara na Kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Pańskiego.

Dziś włączamy się w coroczną, ogólnopolską zbiórkę po Mszach św. na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom nazywanego „Ad Gentes”. Dzieło Pomocy „AG” pomaga misjonarkom i misjonarzom z Polski, pracującym w 99 krajach świata, w tym pracującym od wielu lat na Ukrainie. Są tam również teraz, w sytuacji zagrożenia i nie mają zamiaru wyjeżdżać. Fundusz AG finansuje projekty edukacyjne, medyczne, charytatywne i ewangelizacyjne na misjach.

W czwartki zapraszamy do osobistej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 19.03. o godzinie 11. To zarazem dzień uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Za tydzień, 20.03. o godz. 19 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Po remoncie schodów na klatce schodowej na chór zostały umieszczone tam trzy plafony. Pozostało jeszcze wymienić zniszczone, stare drzwi na chór i w ten sposób zakończymy prace w tej części kościoła. Poza tym, w minionym tygodniu miało miejsce malowanie dwóch przedsionków dolnego kościoła. To kosztowało nas 3.800 zł. Oprócz tego, od tygodnia możemy się cieszyć tapicerką na ławkach w dolnym kościele oraz nowymi, czterema kotarami izolacyjnymi. Ta inwestycja kosztowała nas 5.900 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie a nawet, jak widać, na pewne inwestycje.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie   naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Ogromnie dziękuję Panu Andrzejowi za wykonane prace a także Panom Adamowi i Krystianowi za pomoc.

Został założony nowy adres mailowy naszej Parafii: wieczernikaleksandrow@gmail.com W związku z tym, poprzedni adres jest nieaktualny.

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.

Przez ostatnie miesiące na terenie naszej diecezji trwał diecezjalny etap ogłoszonego przez papieża Franciszka „Synodu o synodalności”. Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką zachęcam do wypełnienia ankiet, które można otrzymać w zakrystii i wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w drodze synodalnej.

Od 04.03. w kinach można oglądać film pt. „Cud Guadalupe”. To pierwsza fabularna opowieść o objawieniach M.B. z Guadalupe. Podczas nich Maryja nie tylko przekazała orędzie ale zostawiła też dowody swoich odwiedzin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi sceptyczny dziennikarz. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina, zachęcić bliskich a szczególnie młodzież.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać, że niebawem telewizja naziemna będzie nadawana w nowy sposób, w tzw. standardzie DVB-T2/HEVC. Czy nadal będzie można odbierać ulubione programy? A może trzeba będzie kupić nowy telewizor? Odpowiedzi znajdziemy w przygotowanym poradniku. Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Alicja Danuta Billewicz; śp. + Maciej Stanisław Billewicz; śp. + Alicja Sowacka. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…