III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

Dziś o godz. 19 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie sprawowana w piątek o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 18.45. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali jest w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast nasze, parafialne rekolekcje wielkopostne będą od czwartku, 31.03. do niedzieli, 03.04.

Zamieszczamy na naszej tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny ogłoszenia osób szukających pracy lub oferujących pracę oraz inne ważne informacje dla uchodźców z Ukrainy. Osoby, które pragną wesprzeć rodziny z naszej Parafii, które już przyjęły uchodźców mogą złożyć swój dar serca do skrzynki Caritas w kościele. Natomiast datki składane do skrzynki z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Pańskiego.

W środę, 23.03. o godz. 19 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św.

We czwartek, 24.03. przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazana pomoc. Tego dnia obchodzony jest też Dzień Pamięci i Modlitwy za misjonarzy – świadków wiary i męczenników.

W czwartki zapraszamy do osobistej modlitwy w ciszy przed NS, po Mszy św. wieczornej do godziny 20. W tym też czasie jest możliwość spowiedzi.

W piątek, 25.03. obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 będzie można złożyć w kościele, w uroczystej formie, przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. D.A. jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego śmiercią w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienie. Osoby pragnące włączyć się w to Dzieło proszę w piątek o zgłoszenie się do zakrystii przed Mszą św. 25.03. to także Dzień Świętości Życia. W ten piątek można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu przypada też 30. rocznica/1992/ powstania naszej diecezji warszawsko – praskiej.

Z piątku, 25.03. na sobotę, 26.03. zapraszamy na całonocne czuwanie przed NS w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i o Boże błogosławieństwo także dla naszej Ojczyzny. Czuwanie rozpoczniemy w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 20 modlitwą różańcową w intencji pokoju. Wszystkie chętne osoby proszę o zgłaszanie się do zakrystii tak, aby ani chwili Pana Jezus nie był sam, zwłaszcza w najgłębszych nocnych godzinach.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 26.03. o godzinie 11.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Został założony nowy adres mailowy naszej Parafii: wieczernikaleksandrow@gmail.com W związku z tym, poprzedni adres jest nieaktualny.

Dom Kultury „Aleksandrow”, ul. Samorządowa 10 zaprasza do świetlicy codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 11.30 – 15.00 uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy dzieci z opiekunami. Prowadzone będą różne zajęcia artystyczne. Będzie również prowadzona nauka jęz. polskiego dla dorosłych. Pierwsze zajęcia już jutro, w poniedziałek, 21.03. o godz. 13. /tel. 22 612 63 85/.

Trwa w naszej Parafii wędrówka Ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może gościć u siebie Ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące przyjąć w ten sposób św. Rodzinę do siebie proszę o zgłaszanie się do zakrystii.

Już od dwóch lat działa na WhatsAppie grupa o nazwie „Parafiawieczerzy”. Jest to sprawne narzędzie komunikacji i wymiany informacji, jak również sposób zawierania znajomości  między osobami mieszkającymi w różnych częściach Aleksandrowa. Łączy ich to, że należą do naszej Parafii. Obecnie na Grupie jest 65 osób i chcielibyśmy, aby dołączały do nas kolejne. Jedynym warunkiem jest zainstalowanie w smartfonie aplikacji WhatsApp, którą można pobrać bezpłatnie, np. ze sklepu Google Play. Zainteresowanych dołączeniem do tej Grupy zapraszamy do zakrystii.

Od 04.03. w kinach można oglądać film pt. „Cud Guadalupe”. To pierwsza fabularna opowieść o objawieniach M.B. z Guadalupe. Podczas nich Maryja nie tylko przekazała orędzie ale zostawiła też dowody swoich odwiedzin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi sceptyczny dziennikarz. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina, zachęcić bliskich a szczególnie młodzież szukającą uzasadnień wiary.

Za tydzień przechodzimy już na czas letni, czyli przesuwamy wskazówki zegarów o jedną godzinę do przodu.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Arkadiusz Grzegorz Mianowski; śp. + Hanna Szczepańska; śp. + Alicja Sowacka. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…