IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana Niedzielą „Laetare”, czyli radości. Bóg udziela obficie Kościołowi swoich darów i zaprasza do radości. Mamy jednak świadomość,  że bez nawrócenia nie sposób otworzyć się na to doświadczenie.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Już jutro kontynuować będziemy do czwartku modlitwę różańcową w intencji pokoju na Ukrainie o godz. 17.

W najbliższy czwartek, 31.03. rozpoczniemy nasze, parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do niedzieli, 03.04. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadzi O. Bernard ze Wspólnoty benedyktyńskiej w Rzymie. >>> program rekolekcji zobacz w intencjach mszalnych.

W I piątek, 01.04. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Można zgłaszać nowe osoby potrzebujące posługi sakramentalnej. Możliwość spowiedzi będzie już od godz. 16.30. w kościele.

Natomiast w I sobotę, 02.04. po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. A wieczorem zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się po wieczornej Eucharystii, ok. godz. 19. „Wieczór Miłosierdzia” to czas osobistego spotkania z Jezusem w NS, zasłuchania w Jego Słowo i doświadczenia czym jest braterska modlitwa. Głównym punktem będzie modlitwa w ciszy, przeplatana muzyką i słowem. W tym czasie będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz poprosić o modlitwę wstawienniczą w swojej intencji. Wieczór  poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 02.04. o godzinie 11. W tym dniu przypada też 17. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. /2005/

Za tydzień, 03.04. na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają piękne, imienne zaproszenia do I Spowiedzi. Natomiast o godz. 19 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Na naszej tablicy informacyjnej przy wejściu na teren kościelny zamieszczamy różne  ważne informacje dla uchodźców z Ukrainy, warto się i ich zapoznać. A wzorem lat ubiegłych nasz PZCh „Caritas” chce wesprzeć osoby ubogie świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło prosimy o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele. Prosimy też o zgłaszanie osób samotnych lub rodzin potrzebujących takiej pomocy. Natomiast datki składane do skrzynki z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego.

Został założony nowy adres mailowy naszej Parafii: wieczernikaleksandrow@gmail.com W związku z tym, poprzedni adres jest nieaktualny.

Dom Kultury „Aleksandrow”, ul. Samorządowa 10 zaprasza do świetlicy codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 11.30 – 15.00 uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy dzieci z opiekunami. Prowadzone będą różne zajęcia artystyczne. Będzie również prowadzona nauka jęz. polskiego dla dorosłych. /tel. 22 612 63 85/.

Już od dwóch lat działa na WhatsAppie grupa o nazwie „Parafiawieczerzy”. Jest to sprawne narzędzie komunikacji i wymiany informacji, także nt. pomocy uchodźcom, jak również sposób zawierania znajomości między osobami mieszkającymi w różnych częściach Aleksandrowa. Obecnie na grupie jest 65 osób, które chciałyby, aby dołączały kolejne. Jedynym warunkiem jest zainstalowanie w smartfonie aplikacji WhatsApp, którą można pobrać bezpłatnie, np. ze sklepu Google Play. Zainteresowanych dołączeniem do tej Grupy prosimy o bezpośredni kontakt z moderatorką tej grupy – nr tel. 601 365 170.

Na portalu społecznościowym Facebook została założona strona naszej Parafii, tzw. Fanpage. W pole wyszukiwania na portalu wystarczy wpisać: „Parafia Wieczerzy Pańskiej”. Zamierzamy umieszczać tam aktualne informacje z życia Kościoła i naszej Wspólnoty parafialnej ale również ciekawe teksty teologiczne. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszej strony.

Od 04.03. w kinach można oglądać film pt. „Cud Guadalupe”. To pierwsza fabularna opowieść o objawieniach M.B. z Guadalupe. Podczas nich Maryja nie tylko przekazała orędzie ale zostawiła też konkretne dowody swoich odwiedzin. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina, zachęcić bliskich a szczególnie młodzież szukającą uzasadnień wiary. W kinie, w Falenicy można obejrzeć ten film w poniedziałek, 04.04. godz. 15.30 lub 20.30; we wtorek, 05.04. godz. 18. Cena biletu 16 zł. Zapisy u Pani Marty tel. 790 421 191.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” Ks. Marek Kruszewski wyjaśnia temat nieważności małżeństwa. Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Damian Szkoda, kawaler z par. p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Falenicy i Karolina Gładysz, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga: śp. + Wanda Oczkowska.  Pomódlmy się teraz w Jej intencji…