V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś kończymy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które rozpoczęliśmy w czwartek. Bardzo serdecznie dziękujemy O. Bernardowi OSB za te cztery dni wspólnej wędrówki szlakiem Słowa Bożego, modlitwy i Eucharystii. Bóg zapłać za przedstawienie wydawałoby się oczywistych tematów w niebanalny sposób, żywy, intrygujący, inspirujący. Dziękuję O. Andrzejowi za jego wytrwałą, cierpliwą, ofiarną posługę w konfesjonale. Dziękuję Pani Klaudii za kompetentną dystrybucję książek oraz troskę o sprawny przebieg każdego dnia naszych spotkań. Dziękuję także Pani Beacie, Marcie i Panu Pawłowi, bez których te rekolekcje byłyby niemożliwe. Bardzo dziękuję Wspólnocie „Emmanuel” za wczorajszy, piękny „Wieczór Miłosierdzia”, który był dla wielu spotkaniem z Jezusem w NS, w Słowie Bożym, modlitwie i Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. otrzymają piękne, imienne zaproszenia do I Spowiedzi.

Dziś o godz. 19 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

We czwartek po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy, do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 09.04. o godzinie 11.

I już za tydzień Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia przyniesionych palm będzie na każdej Mszy św.

Wzorem lat ubiegłych nasz PZCh „Caritas” chce wesprzeć osoby ubogie świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło prosimy o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele. Prosimy też o zgłaszanie osób samotnych lub rodzin potrzebujących takiej pomocy. Natomiast datki składane do zielonej skrzynki na kracie, z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego.

Został założony nowy adres mailowy naszej Parafii: wieczernikaleksandrow@gmail.com W związku z tym, poprzedni adres jest nieaktualny.

Osoby chcące dołączyć do grupy naszych Parafian na WhatsAppie, proszone są o kontakt z moderatorką, nr tel. 601 365 170. Grupa liczy obecnie prawie 80 osób i mamy nadzieję, że będą dołączały kolejne.

Na portalu społecznościowym Facebook została założona strona naszej Parafii, tzw. fanpage. W pole wyszukiwania na portalu wystarczy wpisać: „Parafia Wieczerzy Pańskiej”. Zamierzamy umieszczać tam aktualne informacje z życia Kościoła i naszej Wspólnoty parafialnej ale również ciekawe teksty teologiczne. Zachęcamy do odwiedzania i polubienia naszej strony.

W kinach można oglądać film pt. „Cud Guadalupe”. To pierwsza fabularna opowieść o objawieniach M.B. z Guadalupe. Podczas nich Maryja nie tylko przekazała orędzie ale zostawiła też konkretne dowody swoich odwiedzin. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina, zachęcić szczególnie młodzież szukającą uzasadnień wiary. W kinie, w Falenicy można obejrzeć ten film w poniedziałek, 04.04. godz. 15.30 lub 20.30; we wtorek, 05.04. godz. 18. Cena biletu 16 zł. Zapisy u Pani Marty tel. 790 421 191.

Bardzo dziękuję naszej wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie i umycie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy m.in. tekst co robić gdy dorosłe dziecko chce przejść np. do Wspólnoty protestanckiej. Bo w Kościele nie czuje takiego świadectwa i obecności Ducha św. jak u protestantów. Czy od strony Kościoła katolickiego to straszny grzech? Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Damian Szkoda, kawaler z par. p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Falenicy i Karolina Gładysz, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Roman Mieczysław Nojszewski. Pomódlmy się teraz w Jego intencji…