Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Niech Moc Zmartwychwstałego Chrystusa umocni naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, nadziei nad rozpaczą, życia nad śmiercią. Niech Jezus rozproszy każdy lęk i mrok naszych umysłów i serc. Niech nas przeprowadzi przez ten trudny czas, abyśmy pokonali każdą naszą słabość!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych dni w naszej Wspólnocie Parafialnej. Dziękuję Pani Klaudii za profesjonalne komentarze liturgiczne, zaangażowanie, ofiarną pracę i troskę o przygotowanie i sprawny przebieg celebracji każdego dnia. Dziękuję służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom. Na ręce Pana Filipa i Pana Pawła dziękuję naszemu chórowi za piękną oprawę muzyczną TP. Wasze talenty i służba są wielkim darem dla naszej Wspólnoty. Dziękuję budowniczym Grobu Pańskiego, Panom: Maksymilianowi, Michałowi, Karolowi, Adamowi, Krystianowi. Dziękuję także Pani Dorocie i Panu Aleksandrowi za przygotowanie i prowadzenie modlitw Liturgią Godzin w Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz wszystkim za przekazane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś jeszcze Msze św. będą sprawowane o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 9.00. Jutro Msze św. będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.

Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy są traktowane w liturgii jak jeden świąteczny dzień, w najbliższy piątek nie ma postu. Można spożywać pokarmy i potrawy mięsne. W tym też dniu, 22.04. o godz. 19 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św.

W najbliższą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przygotowujemy się do niego przez nowennę do B.M. Dziś jest jej trzeci dzień. Modlitwę tę podejmiemy dziś i jutro, po Mszy św. o godz. 12.

Za tydzień wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 12; będzie natomiast Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do B.M. Za tydzień przypada również międzynarodowe święto patronalne Caritas.

Bardzo serdecznie dziękuję całemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu „Caritas” za wielkanocną akcję charytatywną. Przygotowano 17 obfitych, świątecznych paczek o wartości ok. 160 zł. każda. Dziękujemy za miłą współpracę i udzielone rabaty Domowi Handlowemu „Fala”. Dziękuję także wszystkim osobom, które włączyły się w to szlachetne dzieło przez złożone ofiary.

Bardzo dziękuję naszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła na czas Triduum.

Razem z Panem Robertem Tekieli, dziennikarzem, publicystą i animatorem kultury niezależnej zapraszamy na dwudniowe „rekolekcje paschalne” o Bożym Miłosierdziu. Uzasadnieniem ich są obietnice związane z Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Chodzi o akt zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu. Początek w tę sobotę, 23.04. o godz. 12.00 – I konferencja; 13.30 – II konferencja; 15.00 – Koronka do B.M. 15.15 – Msza św.;