II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

Dziś przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie od Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, pojednania i chrześcijańskiej solidarności począwszy od tych, z którymi żyjemy na co dzień.

Dziś wyjątkowo nie ma Mszy św. o godz. 12; będzie natomiast Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do B.M. Udziela się odpustu zupełnego wiernym w Polsce, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele wobec NS. A wcześniej, dziś o godz. 13.30 razem z Panem Robertem Tekieli, dziennikarzem, publicystą i animatorem kultury niezależnej zapraszam na trzecie spotkanie w ramach tzw. „rekolekcji paschalnych” o Bożym Miłosierdziu.

Dziś przypada również międzynarodowe święto patronalne „Caritas”. Bardzo serdecznie dziękujemy Bogu i ludziom – całemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu „Caritas” za jego zaangażowanie, prace i akcje charytatywne.

Jutro o godzinie 19 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. rozpoczynają swoje próby liturgiczne. Następna będzie we środę o godz. 19. Obecność obowiązkowa.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 7. maja, o godz. 11.

W poniedziałek, 25.04. obchodzić będziemy święto, św. Marka, Ewangelisty a we wtorek, 26.04. uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NMP nazywane popularnie „majowymi”. Będą one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawy artykuł pt. „Miłosierdzie pośród cierpienia” o tym, jak zachować wiarę i odnajdywać miłosierdzie Boże podczas wojny, kiedy widzimy bestialstwo Rosjan wobec Ukraińców? Zapraszam do lektury!

Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną do oczyszczenia domu i podwórka z elektrośmieci; do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrany sprzęt przynosimy przez cały tydzień ale tylko! do piątku, 29.04. do godz. 9. i składamy przy kontenerze PCK, od strony ul. Szulczyka. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych i wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych  Rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Możemy przynosić urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, audiowizualny, narzędzia i zabawki elektryczne i elektroniczne, baterie, akumulatory, automaty, etc.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Dadacz, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Kinga Olechowska, panna z Przyłęku, z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Łaskarzewie, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Marianna Bęczkowska; śp. + Grzegorz Wojtyński. Pomódlmy się teraz  w Ich intencji…