III Niedziela Wielkanocy, 01.05.2022

Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Postarajmy się, aby Słowo Boże było w naszych domach nie tylko otaczane czcią ale także czytane, rozumiane i celebrowane.

Dziś rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NMP nazywane popularnie nabożeństwami „majowymi”. Będą one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.

Jutro przypada Dzień Flagi RP. Pamiętajmy o wywieszeniu naszej flagi narodowej na naszych domach.

We wtorek, 03.05. obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. To także święto Konstytucji 3 Maja z 1791 roku oraz dzień modlitw za naszą Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9, 17.30, 18.00.

We środę, 04.05. o godzinie 19 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. spotykają się na próbie liturgicznej. Obecność obowiązkowa. W tym też dniu wspominać  będziemy św. Floriana, męczennika, patrona naszej katedry i diecezji warszawsko – praskiej.

We czwartek, 05.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie okazja do spowiedzi.

W I piątek miesiąca, 06.05. mamy święto św. apostołów Filipa i Jakuba. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym  rozpocznie się czas osobistej modlitwy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Możliwość spowiedzi będzie też od godz. 17.30.

W I sobotę miesiąca, 07.05. po Mszy św. o godzinie 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 7. maja, o godz. 11.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie w niedzielę, 15. maja o godzinie 19. Obecność obowiązkowa.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawy felieton nt. prawnych aspektów małżeństwa pt. „Ważne, czy nie?” Jak to stwierdzić i kto się tym zajmuje? Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Dadacz, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Kinga Olechowska, panna z Przyłęku, z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Łaskarzewie, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga: śp. + Barbara Chodowska.  Pomódlmy się teraz w Jej intencji…