IV Niedziela Wielkanocy, 08.05.2022

Dziś w Kościele Powszechnym początek Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele: o powołania kapłańskie i zakonne.

  1. maja rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci NMP nazywane popularnie nabożeństwami „majowymi”. Są one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Jutro, w poniedziałek, 09.05 i we środę, 11.05. o godzinie 19 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii Św. spotykają się na swoich próbach liturgicznych. Obecność obowiązkowa.

Również jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

We czwartek, 12.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość osobistej adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie okazja do spowiedzi.

W piątek, 13.05. w dniu M.B. Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 18.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 14. maja, o godz. 11. W tym też dniu obchodzić będziemy święto św. Macieja, apostoła. Natomiast w Warszawie przypada w tym dniu uroczystość NMP Łaskawej, Patronki stolicy.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania będzie w niedzielę, 15. maja o godzinie 19. Obecność obowiązkowa.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za wykonaną pracę posprzątania świątyni na dzisiejszą niedzielę dla nas wszystkich. Jak wiemy, w trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Chętne osoby zapraszam po tej i każdej Mszy św.  

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Grzegorz Mielcarz, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Magdalena – Irena Dudczak, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.|| Piotr Rojek, kawaler z Warszawy, z par. tutejszej i Iwona – Katarzyna Kania, panna z Ząbek, z par. p.w. św. Trójcy w Ząbkach, zapowiedź pierwsza.||

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga: śp. + Irena – Maria Kowalczuk; śp. + Małgorzata – Mirosława Bogdalska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…