V Niedziela Wielkanocy – 15.05.2022

Trwają nabożeństwa ku czci NMP nazywane popularnie nabożeństwami „majowymi”. Są one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Jutro, w poniedziałek, 16.05. o godzinie 19 dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii św. spotykają się na swojej próbie liturgicznej. Obecność obowiązkowa. W piątek, 20.05. przystąpią do pierwszej spowiedzi. I już za tydzień, w niedzielę, 22.05. na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość ich I Komunii św. Osoby, które zwykle przychodzą na Mszę św. w niedziele o godz. 10.30 a nie są związane bezpośrednio z uroczystością komunijną prosimy o przyjście na inną godzinę.

Również jutro przypada święto, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej.

Wyjątkowo w tym tygodniu z powodu dekanalnego spotkania kapłanów czwartkowej adoracji NS nie będzie. Będzie natomiast w tę środę, 18.05. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 21.05. o godz. 11.

Dziś spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19. Obecność obowiązkowa.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za wykonane prace w świątyni na dzisiejszą niedzielę a także za pracę przy kwiatach. W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do solidarnej współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Chętne osoby zapraszam!

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawy artykuł pt. „Kościół – przestrzeń dla dzieci”. Co mogą zrobić rodzice, żeby ich dziecko wytrzymało w kościele dłużej niż 20 minut? Zapraszam do lektury!    

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Grzegorz Mielcarz, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Magdalena – Irena Dudczak, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź druga.|| Piotr Rojek, kawaler z Warszawy, z par. tutejszej i Iwona – Katarzyna Kania, panna z Ząbek, z par. p.w. św. Trójcy w Ząbkach, zapowiedź druga.||