VI Niedziela Wielkanocy – 22.05.2022

Trwają nabożeństwa ku czci NMP nazywane popularnie nabożeństwami „majowymi”. Są one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. 2 dziewczynek i 9 chłopców. Ich „Biały Tydzień” potrwa do piątku, 27.05. Dzieci będą się spotykać na Mszach św. o godzinie 18. Jutro dzieci przynoszą świece chrzcielne, aby potwierdzić zobowiązania wynikające z Sakramentu Chrztu. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom tych dzieci za zaangażowanie, życzliwą pomoc i wszystkie wykonane prace porządkowo – dekoracyjne wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Szczególne podziękowania należą się także Pani Klaudii za wnikliwą troskę i ofiarną pracę.

Natomiast dzieci, które w tym roku będą obchodzić 1. rocznicę swojej I Komunii Św. zapraszamy na próbę liturgiczną 6.06. w poniedziałek, o godz. 19. Uroczystość Rocznicy będzie w dzień Bożego Ciała na Mszy św. o godzinie 10.30.

We wtorek, 24.05. przypada wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. To dzień modlitw za Kościół w Chinach.

We czwartek, 26.05. mamy Dzień Matki. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W piątek, 27.05. rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Dary Ducha Św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 28.05. o godz. 11. W tym też dniu przypada 41. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia i pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Za tydzień, 29.05. mamy już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią pragniemy wyruszyć znów w procesji do czterech ołtarzy. Przejdziemy tradycyjną trasą: ul. Szulczyka, Złotej Jesieni, Zagórzańska, Samorządowa i znów Szulczyka. Od dziś, przez cztery niedziele, ofiary składane do zielonej skrzynki na kracie z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty i inne wydatki związane z przygotowaniem ołtarzy. Zebrana kwota zostanie solidarnie podzielona na cztery części dla czterech zespołów. Wszystkie osoby związane bezpośrednio z dotychczasową budową ołtarzy proszę o kontakt.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym niepewnym, nieprzewidywalnym czasie.

Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Adamowi, Krystianowi, Zenonowi, Markowi za pomoc i wykonane prace remontowo – porządkowe przy naszej świątyni.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać, że w ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się postrzeganie roli matki. Czy macierzyństwo jest obecnie w modzie? Czy jest właściwie doceniane? Zapraszam do lektury ciekawych tekstów o cieniach i blaskach bycia mamą.