Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022

Powoli dobiegają końca majowe nabożeństwa ku czci NMP. Już w środę, 01.06. rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Będą one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18. W Dzień Dziecka będziemy modlić się o łaskę wiary dla dzieci i młodzieży.

W piątek zakończyliśmy uroczystości komunijne w naszej Parafii. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję rodzicom tych dzieci za zaangażowanie, życzliwą współpracę, pomoc oraz dar w postaci nowego trybularza.

Natomiast dzieci, które w tym roku będą obchodzić 1. rocznicę swojej I Komunii Św. zapraszamy na próbę liturgiczną 01.06., w środę, o godz. 19. W zeszłym roku był trzy grupy komunijne, jednakże próby i uroczystość będą obchodzić już wspólnie. Uroczystość Rocznicy będzie w dzień Bożego Ciała na Mszy św. o godzinie 10.30.

We czwartek, 02.06. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W I piątek, wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godzinie 9. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie możliwość adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Ale także od godz. 17.

Natomiast w I sobotę, po Mszy św. o godzinie 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 04.06. o godz. 11.

Za tydzień, 05.06. uroczystością Zesłania Ducha Św. kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej. Do tej uroczystości przygotowujemy się duchowo przez modlitwę nowenny. Dziś wypada jej trzeci dzień.

Za tydzień o godzinie 19. spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią pragniemy wyruszyć znów w procesji do czterech ołtarzy. Przejdziemy tradycyjną trasą: ul. Szulczyka, Złotej Jesieni, Zagórzańska, Samorządowa i znów Szulczyka. Ofiary składane do zielonej skrzynki na kracie z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty i inne wydatki związane z przygotowaniem ołtarzy. Zebrana kwota zostanie  podzielona na cztery części dla czterech zespołów. Wszystkie osoby związane z dotychczasową budową ołtarzy proszę o kontakt. Ale także serdecznie zapraszamy do współpracy i odpowiedzialności, i prosimy o zaangażowanie osoby, które dotąd nie brały w tym udziału, także nowych mieszkańców.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym nieprzewidywalnym czasie.

Za tydzień, po Mszach św. wspieramy materialnie budowę i wyposażenie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Artur Borzym, kawaler i Sylwia Radziszewska, panna, oboje z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy”, z artykułu pt. „Dezinformacja i algorytmy”  możemy się dowiedzieć  jak rozpoznać niewiarygodne treści w mediach? Jak odróżnić prawdziwą informację od tzw. fake news’a? Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga + śp. Teresa Świątek. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…