Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 05.06.2022

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres wielkanocny. Jutro, w poniedziałek, 06.06. mamy święto NMP Matki Kościoła, we czwartek, 09.06. przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w niedzielę, 12.06. uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dziś o godzinie 19. będzie kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Dziś w całej naszej diecezji warszawsko – praskiej, po Mszach św. wspieramy materialnie budowę i wyposażenie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

W środę, 01.06. rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.

Dzieci, które w tym roku będą obchodzić 1. rocznicę swojej I Komunii Św. zapraszamy na próbę liturgiczną 08.06., w środę, o godz. 19. W zeszłym roku był trzy grupy komunijne, jednakże próby i uroczystość będą obchodzić już wspólnie. Uroczystość Rocznicy będzie w dzień Bożego Ciała na Mszy św. o godzinie 10.30.

We czwartek, 09.06. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 11.06. o godz. 11.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Po przerwie spowodowanej pandemią pragniemy wyruszyć znów w procesji do czterech ołtarzy. Przejdziemy tradycyjną trasą.  Ofiary składane do zielonej skrzynki na kracie z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty i inne wydatki związane z przygotowaniem ołtarzy. Serdecznie zapraszamy do współpracy i odpowiedzialności za tę uroczystość, i prosimy o zaangażowanie także osoby, które dotąd nigdy nie brały w tym udziału, także naszych nowych Parafian.

A w imieniu naszych bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w zgromadzeniu suchych kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty wysuszone prosimy przynosić do przedsionka kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Wspólnoty w tym nieprzewidywalnym czasie.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Artur Borzym, kawaler i Sylwia Radziszewska, panna, oboje z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Niech Pan Bóg wynagrodzi bezinteresownie poświęcony czas, zaangażowanie i włożoną pracę.

Warto zainteresować się położoną w przedsionku kościoła gazetą pt. „Polska. Po godzinach.” Cena dobrowolna. Znajdziemy w niej m.in. ważne informacje o programie wsparcia dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. A także, jak rozpoznać depresję u nastolatka? Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: + śp. Józef Swaczyński, + śp. Wanda Elżbieta Ciesielska, + śp. Krystyna Czesława Piwońska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…