Niedziela – Uroczystość Najśw. Trójcy – 12.06.2022

Tydzień temu wspieraliśmy materialnie budowę i wyposażenie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Zebraliśmy 845 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane codziennie: w niedziele po Mszy św. o godz. 12, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.

Jutro, 13.06. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej modlitwy różańcowej.

Dzieci, które w tym roku będą obchodzić 1. rocznicę swojej I Komunii Św. zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania w środę, 15.06. od godz. 17. Ale także od godz. 19. Uroczystość Rocznicy będzie w dzień Bożego Ciała na Mszy św. o godzinie 10.30.

W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godzinie 9.  10.30  i  18. Po Mszy św. o godzinie 10.30 rozpocznie się procesja eucharystyczna. Przejdziemy tradycyjną trasą. Ofiary składane do zielonej skrzynki na kracie z napisem „ofiara na kościół” będą przeznaczone na kwiaty i inne wydatki związane z przygotowaniem ołtarzy. Dziś ostatni dzień zbiórki. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej.

Odprawa liturgiczna dla ministrantów starszych będzie we wtorek, 14.06. o godz. 19. W sobotę nie będzie zbiórki ministrantów.

We czwartek, 16.06. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W imieniu naszych bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w zgromadzeniu suchych kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty wysuszone prosimy przynosić do przedsionka kościoła.

Serdecznie zapraszamy na „Wieczór małżeński” w sobotę, 25.06. O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii połączona z zawierzeniem małżeństw Najśw. Sercu Pana Jezusa. Przed NS warto powierzyć Jezusowi troski naszych rodzin i prosić o pomoc. W modlitwie pomogą nam fragmenty adhortacji „Amoris laetitia” i śpiew. Potem zapraszamy na krótki wykład pt. „Wiry i mielizny współżycia i komunikacji” nt. dwóch aspektów życia małżeńskiego, które zamiast jednoczyć, często są przyczyną konfliktów. Będzie też okazja, aby zastanowić się co możemy zrobić dobrego w Parafii dla naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić czas w miłym gronie i poznać lepiej innych Parafian. Prosimy o przyniesienie czegoś na wspólny stół. Budowanie mocnych i szczęśliwych rodzin jest jednym z najważniejszych zadań a zaczynać warto zawsze od własnej rodziny i rodzin żyjących najbliżej.

Za tydzień, 19.06. po Mszach św. wspieramy materialnie w naszej diecezji kapłanów studiujących za granicą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia naukowe dla nich. Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie inflacji, rosnących cen i podwyżek opłat nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”! Z bieżącego numeru możemy się m.in. dowiedzieć kiedy podczas sprawowania Eucharystii Chrystus zaczyna być obecny pod postacią chleba i wina? O czym pamiętać, aby dobrze przeżyć czas modlitwy przed NS i jaki jest sens adoracji NS?

Od 10.06. w kinach można oglądać chrześcijański film familijny pt. „Nakręcony tata”. To pogodna historia rodziny, której życie wywraca do góry nogami niespodziewana popularność ojca. „Nakręcony tata” to mądra komedia o ojcu, który próbuje coś zmienić w swoim życiu; o rodzinie, która odbudowuje relacje. Wartościowy film dla całej rodziny! Gorąco polecamy!

Polecamy też film pt. „Żywy”, który będzie wyświetlany w wybranych kinach w weekend po Bożym Ciele. To film o największej tajemnicy wiary. Podaje uzasadnienie praktyki adoracji NS. To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Halina Kulik, śp. + Andrzej Dariusz Bieńkowski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…