Czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – 16.06.2022

We wtorek, 14.06., w wieku 76 lat, w 49. roku kapłaństwa zmarł ś. † p. Ks. Eugeniusz Stanisław Lewandowski. W latach 1975-1977 pracował w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy a w latach 2001 – 2007 był proboszczem naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe będą odbywały się: dziś o godz. 19.30 w parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i w piątek, 17.06. w parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie o godz. 11.00. Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała Zmarłego na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Dziś obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9.  10.30  i  18. Po Mszy św. o godzinie 10.30 rozpocznie się procesja eucharystyczna. Przejdziemy tradycyjną trasą. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Dziś także na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci świętują I Rocznicę swojej I Komunii Św.

Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Dziś podejmiemy tę modlitwę w czasie procesji eucharystycznej.

Dziś jeszcze po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, Ks. bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego piątku, 17.06. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

Serdecznie zapraszamy na „Wieczór małżeński” w sobotę, 25.06. O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii połączona z zawierzeniem małżeństw Najśw. Sercu Pana Jezusa. Przed NS warto powierzyć Jezusowi troski naszych rodzin i prosić o pomoc. W modlitwie pomogą nam fragmenty adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” i śpiew. Potem zapraszamy na krótki wykład pt. „Wiry i mielizny współżycia i komunikacji” nt. dwóch aspektów życia małżeńskiego, które zamiast jednoczyć, często są przyczyną konfliktów. Będzie też okazja, aby zastanowić się co możemy zrobić dobrego w Parafii dla naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić czas w miłym gronie i poznać lepiej innych Parafian. Prosimy o przyniesienie czegoś na wspólny stół. Budowanie mocnych i szczęśliwych rodzin jest jednym z najważniejszych zadań a zaczynać warto zawsze od własnej rodziny i rodzin żyjących najbliżej.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na wyjazd w dniach 24-29.07. na „Forum Młodych” w Laskach koło Warszawy. Znajdź Boga, odkryj siebie, nawiąż relacje na całe życie. Modlitwa, uwielbienie, taniec, sport, warsztaty rozwoju talentów. Bliższe informacje znajdziemy na stronie: www.emmanuel.info.pl/forum

Od 10.06. w kinach można oglądać chrześcijański film familijny pt. „Nakręcony tata”. To pogodna historia rodziny, której życie wywraca do góry nogami niespodziewana popularność ojca. „Nakręcony tata” to mądra komedia o ojcu, który próbuje coś zmienić w swoim życiu; o rodzinie, która odbudowuje relacje. Wartościowy film dla całej rodziny! Gorąco polecamy!

Polecamy też film pt. „Żywy”, który będzie wyświetlany w wybranych kinach w weekend po Bożym Ciele. To film o największej tajemnicy wiary. Podaje uzasadnienie praktyki adoracji NS. To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii.

Zbliża się koniec roku szkolnego a wraz z nim oczekiwany przez wszystkich czas wakacji, urlopów i odpoczynku. Przypominamy, że wakacje nie są jednak czasem odpoczynku od Boga i wiary. Są okazją do kontynuacji wspólnotowej i osobistej pracy formacyjnej, czasem rekolekcji i spotkań z Bogiem. Po okresie ograniczeń wynikających z  pandemii powracamy do praktyki różnych form aktywności duszpasterskiej. Wśród nich istotną rolę pełnią w Polsce pielgrzymki. Dwie pielgrzymki na Jasną Górę są organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia. Z całego serca zachęcamy wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do wyboru jednej z nich.

Wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy czują głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś puka do serc wielu i pragnie zaprosić do oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej diecezji pragnie pomóc w rozpoznaniu życiowego powołania i w jego właściwym ukształtowaniu. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego głosu Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie – Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji.