XIV Niedziela zwykła – 03.07.2022

Msza św. gregoriańska od Parafian za zmarłego ś.†p. Ks. Eugeniusza Lewandowskiego, proboszcza naszej Parafii, zostanie odprawiona w dniach 1 – 30. sierpnia br. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. To właśnie + Ks. Eugeniuszowi zawdzięczamy ten obraz Jezusa Miłosiernego, portret św. s. Faustyny Kowalskiej, Jej relikwie oraz promocję kultu  Bożego Miłosierdzia w naszej Wspólnocie.

Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

We czwartek, 06.07. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o zaczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Wspólnota „Emmanuel” zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na wyjazd w dniach 24 – 29.07. na „Forum Młodych” w Laskach koło Warszawy. Znajdź Boga, odkryj siebie, nawiąż relacje na całe życie. Modlitwa, uwielbienie, taniec, sport, warsztaty rozwoju talentów. Bliższe informacje znajdziemy na stronie: emmanuel.info.pl/forum

Rozpoczęło się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki, klapki, etc. jak wiemy, nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.  Część z nas uczestniczy we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Są do dyspozycji zielone krzesła ogrodowe. Są one dostępne w przedsionku dolnego kościoła. Zachowajmy kulturalną zasadę, że po Mszy św. odnosimy takie krzesło na miejsce.

Zbliża się koniec roku szkolnego a wraz z nim oczekiwany przez wszystkich czas wakacji, urlopów i odpoczynku. Przypominamy, że wakacje nie są jednak czasem odpoczynku od Boga i wiary. Są okazją do kontynuacji wspólnotowej i osobistej pracy formacyjnej, czasem rekolekcji i spotkań z Bogiem. Po okresie ograniczeń wynikających z  pandemii powracamy do praktyki różnych form aktywności duszpasterskiej. Wśród nich istotną rolę pełnią w Polsce pielgrzymki. Dwie pielgrzymki na Jasną Górę są organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia. Z całego serca zachęcamy wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do wyboru jednej z nich.

Wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy czują głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś puka do serc wielu i pragnie zaprosić do oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej diecezji pragnie pomóc w rozpoznaniu życiowego powołania i w jego właściwym ukształtowaniu. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego głosu Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie – Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu zespołowi porządkowemu za wykonaną pracę, mimo czasu urlopowo – wakacyjnego i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękujemy też za ofiarowane piękne kwiaty.

Z bieżącego numeru tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć m.in. czy można i jak odnaleźć obecność Boga w przyrodzie; oraz czy przyroda może być lekarzem i leczyć? Jak czerpać zdrowie z natury? Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”!

Zachęcamy do uporządkowania domowych zakamarków, garaży, strychów i piwnic; i przyniesienia zbędnych kartonów, papierów, gazet, książek, etc. Zbiórka makulatury ma miejsce przy Szkole Podstawowej nr 124, przy boisku. Od strony ul. Walcowniczej jest ustawiony kontener do 8. lipca, w godz. 7 – 21. Środki zdobyte za zebraną makulaturę firma recyklingowa przekaże na rzecz chorego chłopca, podopiecznego Fundacji „Avalon”,  urodzonego z wadą genetyczną trisomią 21, walczącego o to, aby być sprawnym i dorównać rówieśnikom.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też i miejmy na uwadze mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Małgorzata Leigh –  Kostro; śp. + Krzysztof Twarowski; śp. + Teresa – Elżbieta Bajer. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…