XVI Niedziela zwykła – 17.07.2022

We czwartek, 21.07. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o zaczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W najbliższy piątek, 22.07. mamy święto św. Marii Magdaleny a w sobotę, 23.07. przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy. Polecajmy Panu Bogu w naszych  modlitwach nasz kontynent.

Za tydzień, 24.07. na Mszy św. o godz. 18 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji śp. + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza w rocz. urodzin.

Również za tydzień, św. Krzysztof, Patron kierowców i podróżujących, zaprasza wszystkich do udziału w corocznej akcji charytatywnej na rzecz misji. Dzięki pomocy materialnej Dobroczyńców polscy misjonarze i siostry misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata mogą otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one funkcjonowanie placówek misyjnych: dojazd do kaplic, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przy okazji święcenia pojazdów będą zbierane datki na ten właśnie cel.

Po przerwie spowodowanej nabożeństwami majowymi i czerwcowymi powracamy do naszych wspólnych, cotygodniowych modlitw i nabożeństw, i tak: we wtorki modlimy się litanią do św. Józefa, Oblubieńca NMP; we środy odmawiamy nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; a w piątki zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.

Bardzo dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za podjęcie dyżuru, poświęcony hojnie czas, włożoną pracę, piękne kwiaty i przygotowanie kościoła na chwałę Bożą i dla nas wszystkich na dzisiejszą niedzielę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Razem z Parafią p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Falenicy zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 24.09. – 02.10. Koszt 700 zł. i 250 euro. Bardziej szczegółowe informacje, zgłoszenia i wpłaty – u Pani Marty nr tel. 790 421 191.

Rozpoczęło się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki, klapki, etc. jak wiemy, nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.  Część z nas uczestniczy we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Są do dyspozycji zielone krzesła ogrodowe. Są one dostępne w przedsionku dolnego kościoła. Zachowajmy kulturalną zasadę, że po Mszy św. odnosimy takie krzesło na miejsce.

Po okresie ograniczeń wynikających z pandemii powracamy do praktyki różnych form aktywności duszpasterskiej. Wśród nich istotną rolę pełnią w Polsce pielgrzymki. Dwie pielgrzymki na Jasną Górę są organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia. Z całego serca zachęcamy wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do wyboru jednej z nich.

Wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy czują głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś puka do serc wielu i pragnie zaprosić do oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej diecezji pragnie pomóc w rozpoznaniu życiowego powołania i w jego właściwym ukształtowaniu. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego głosu Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie – Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji.

Z tygodnika „Idziemy” możemy dowiedzieć się: jak dobrze przeżyć Mszę? Jak przygotować się do przeżywania Eucharystii, żeby była ona dla nas czymś za każdym razem wyjątkowym i budującym? A z felietonu Ks. Marka Kruszewskiego w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć czy zakaz pracy w niedzielę dotyczy pracy intelektualnej i czy III przykazanie Dekalogu jeszcze obowiązuje? Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”!

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o urodzaje i miejmy na uwadze mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.