XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2022

Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego/1944/. To Narodowy Dzień Pamięci o patriotycznym, heroicznym czynie zbrojnym i bohaterach naszego narodowego zrywu niepodległościowego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych, pomordowanych lub represjonowanych a także módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy – jak co roku – wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu. Abstynencja jest dobrowolnym i cennym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego a także odpowiedzialność za przyszłość swojej rodziny i narodu. Podejmijmy tę decyzję w duchu odpowiedzialności za siebie i za Polskę.

Tydzień temu zorganizowana była w całej Polsce doroczna akcja charytatywna na rzecz misji. Zbieraliśmy przy okazji święcenia pojazdów datki na środki transportu dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy 1722 zł.

We czwartek, 04.08. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W najbliższy piątek, 05.08. przypada I piątek miesiąca. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Można zgłaszać nowe osoby potrzebujące sakramentalnej posługi w miejscu zamieszkania. A po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie – podobnie jak w czwartek – będzie możliwość adoracji NS i spowiedzi do godz. 20. Natomiast w I sobotę, 06.08., czyli w święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy po Mszy św. o godzinie 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej.
Za tydzień, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godzinie 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

Od dziś rozpoczynamy zapisy dzieci, których rodzice planują w 2023 roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Razem z Parafią p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa w Falenicy zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 24.09. – 02.10. Koszt 700 zł. i 250 euro. Bardziej szczegółowe informacje, zgłoszenia i wpłaty – u Pani Marty nr tel. 790 421 191.

Już w najbliższy piątek, 05.08. z sanktuarium M.B. Ostrobramskiej w Warszawie na Witolinie wyrusza na Jasną Górę Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Rodzin). Z całego serca zachęcamy wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do udziału w naszej diecezjalnej pielgrzymce.

Wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy czują głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś puka do serc wielu i pragnie zaprosić do oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej diecezji pragnie pomóc w rozpoznaniu życiowego powołania i w jego właściwym ukształtowaniu. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego głosu Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie – Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane piękne kwiaty.

Dobiega końca wędrówka ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może jeszcze gościć u siebie tę ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy, podejmując dobre postanowienia a nawet odnawiając przyrzeczenia małżeńskie. Osoby pragnące jeszcze przyjąć w tym znaku św. Rodzinę do siebie proszę o zgłoszenie się.

A w tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawy felieton pt. „Gdy dziecko nie wierzy”. Co zrobić gdy dziecko nagle oświadcza, że jest niewierzące? Czy rodzicom niewierzącego dziecka zostaje tylko modlitwa i post? Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”!

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, dobrej pogody, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o urodzaje i miejmy na uwadze mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga śp. + Danuta Janina Dźwigała, śp. + Barbara Sarnowska, śp. + Tomasz Sarnowski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji. Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…