XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022

W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy – jak co roku – wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu.  Abstynencja jest dobrowolnym i cennym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego a także troska o przyszłość swojej rodziny i narodu. Podejmijmy tę decyzję w duchu odpowiedzialności za siebie i za Polskę.

Dziś, jak w każdą I niedzielę miesiąca, zapraszamy po Mszy św. o godzinie 12 do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

We czwartek, 11.08. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W Dniu Fatimskim, w sobotę, 13.08. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej.

W przyszły poniedziałek, 15.08. przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. To zarazem uroczystość Patronki naszej diecezji – M.B. Zwycięskiej oraz 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku nazywanej „Cudem nad Wisłą”. To dzień Święta Wojska Polskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.             Natomiast szczegółowy program uroczystości diecezjalnych w konkatedrze w Warszawie na Kamionku, w Ossowie i w Radzyminie znajdziemy w aktualnym tygodniku „Idziemy”. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą konkatedrę i tam pobożnie odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

Rozpoczęły się zapisy dzieci, których rodzice planują w 2023 roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi porządkowemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

Dobiega końca wędrówka ikony św. Rodziny – od rodziny do rodziny, od domu do domu. Każdy chętny może jeszcze gościć u siebie tę ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny, rozważając przy niej własne problemy i podejmując dobre postanowienia. Osoby pragnące jeszcze przyjąć w tym znaku św. Rodzinę do siebie proszę o zgłoszenie się.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży,  dobrej pogody, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o urodzaje i miejmy na uwadze mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Helena Zawisza.  Pomódlmy się też w intencji 12 zmarłych Ofiar tragicznego wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. Obejmijmy naszą modlitwą także śp. + Ks. abpa Henryka  Franciszka Hosera SAC, biskupa naszej diecezji, którego 1 rocz. śmierci mija w sobotę, 13.08. Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…