XX Niedziela zwykła – 14.08.2022

Jutro, 15.08. obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. To zarazem uroczystość Patronki naszej diecezji – M.B. Zwycięskiej oraz 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku nazywanej „Cudem nad Wisłą”, która ocaliła Polskę i Europę przed bolszewicką inwazją. To także dzień Święta Wojska Polskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w tym dniu odwiedzą konkatedrę i tam pobożnie odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

We wtorek, 16.08. z sanktuarium M.B. Zwycięskiej na warszawskim Kamionku wyrusza na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników NMP Matki Kościoła. Zachęcamy do udziału.

We środę, 17.08. przypada dzień imienin Ks. biskupa Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

We czwartek, 18.08., jak co tydzień, po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

Rozpoczęły się zapisy dzieci, których rodzice planują w 2023 roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary wrażliwych serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Bardzo serdecznie dziękuję Pani Krystynie za obfitą, bogatą kompozycję warzyw i owoców, ziół i kwiatów na jutrzejszą Uroczystość M.B. Zielnej. To zachęta dla wszystkich do dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony zbóż i zbiory z pól, działek i ogrodów. Dziękuję także Panu Andrzejowi za wykonane drobne prace malarsko – remontowe.

Od 19.08. w kinach będzie można zobaczyć zrealizowany z niezwykłym rozmachem film fabularny pt. „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwy oraz poświeceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości. Zachęcamy do zainteresowania się tą produkcją i obejrzenia.

Zapraszamy do udziału w publicznej, dziękczynnej modlitwie różańcowej za największe polskie zwycięstwo z roku 1920. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 14, w niedzielę, 21. sierpnia przed bazyliką NSPJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 a zakończy na pl. Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego.

Dobiega końca wędrówka ikony św. Rodziny w naszej Parafii. Każdy może jeszcze gościć u siebie tę ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny.  Osoby pragnące przyjąć w tym znaku św. Rodzinę do siebie proszę o zgłoszenie się.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy”, w artykule pt. „Wniebowzięta: nasza Matka i wzór” możemy dowiedzieć się jak rozumieć Wniebowzięcie Matki Bożej i jakie ma ono dla nas znaczenie? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Genowefa Zalewska. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…