XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022

We czwartek, 25.08., jak co tydzień, po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W inne dni powszednie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania proszę o poczekanie przy konfesjonale po Mszy św. wieczornej.

W piątek, 26.08. przypada Uroczystość M.B. Częstochowskiej. W tym dniu można spożywać pokarmy i potrawy mięsne.

Rozpoczęły się zapisy dzieci, których rodzice planują w 2023 roku uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie inflacji, podwyżek opłat i rosnących kosztów utrzymania nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary i wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary wrażliwych, hojnych serc pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Wspólnoty.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu piątkowemu zespołowi porządkowemu za  posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za zaangażowanie, poświęcony czas, włożoną pracę i ofiarowane piękne kwiaty. Dziękuję także Panu Jarosławowi za wykonane drobne prace naprawcze.

Od 19.08. można w kinach obejrzeć zrealizowany z niezwykłym rozmachem film fabularny pt. „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwy oraz poświeceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości. Zachęcamy do zainteresowania się tą produkcją i obejrzenia.

Zapraszamy do udziału w publicznej, dziękczynnej modlitwie różańcowej za największe polskie zwycięstwo z roku 1920. Procesja różańcowa rozpocznie się dziś, w Warszawie o godz. 14 przed bazyliką NSPJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 a zakończy na pl. Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego.

Dobiega końca wędrówka ikony św. Rodziny w naszej Parafii. Każdy może jeszcze gościć u siebie tę ikonę polecając Jezusowi, Maryi i Józefowi ważne sprawy swojej rodziny.  Osoby pragnące przyjąć w tym znaku św. Rodzinę do siebie proszę o zgłoszenie się.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów znajdziemy artykuł o „pokusach ponad siły”. Jak to jest, że Bóg daje jednym siły do zwyciężania pokus a drudzy wciąż przegrywają? Zapraszamy do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Henryk Kozłowski. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…