III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 17.15, dla dorosłych – o godz. 19.00. Natomiast nabożeństwo „Gorzkich Żali” jest sprawowane w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro, 13.03. przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy jego osobę i pontyfikat Panu Bogu w naszych modlitwach.

W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Jest ona sprawowana codziennie po Mszy św. wieczornej. Polecajmy wspólnie opiece i wstawiennictwu św. Józefa wszystkie trudne sprawy, problemy i kłopoty naszych rodzin, domów i serc a także Wspólnoty Kościoła.

We czwartek, 16.03. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 19.30. Od godz. 19.30 zapraszamy szczególnie do udziału w tej  adoracji małżonków i rodziny. Rozważane teksty połączone ze śpiewem pieśni z pewnością pomogą w umocnieniu lub odbudowaniu wzajemnych relacji małżeńskich, rodzinnych i domowych.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w piątek, 17.03. o godz. 20.

Po przerwie spowodowanej wizytami kolędowymi, feriami świątecznymi i zimowymi powracają zbiórki ministrantów. Bardzo dziękuję Pani Monice, Annie, Panu Januszowi, Krystianowi, Franciszkowi za pomoc przy organizacji wczorajszej zbiorki. Następna będzie w sobotę, 25.03. o godz. 15. Serdecznie zapraszamy ministrantów i kandydatów.

Wzorem lat ubiegłych nasz Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” chce wesprzeć osoby potrzebujące  świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło prosimy o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele. Natomiast, datki składane w czasie Wielkiego Postu do zielonej skrzynki na kracie, z napisem „Ofiara na Kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie swojego dyżuru i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Na ławkach w dolnym i górnym kościele pojawiły się obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła. Wobec tylu zagrożeń, niebezpieczeństw i ataków Złego podejmijmy tę modlitwę. Nauczmy się jej na pamięć. Zachęcam, abyśmy ją odmawiali po zakończeniu każdej Mszy św. w dzień powszedni. Rozpoczyna ją dowolna osoba z obecnych w kościele a pozostałe się włączają. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się we czwartek, 23.03. na Mszy św. o godz. 18 i potrwają do niedzieli, 26.03. włącznie. Już teraz zarezerwujmy sobie na nie czas. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi Ks. Mariusz Pawlina z diecezji ełckiej.

W kinach można zobaczyć film pt. „Opiekun”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Warto wybrać się do kina, np. w Falenicy. Proponujemy seanse 14.03. we wtorek o godz. 20.30 lub 15.03. w środę o godz. 18.30. Bilety w cenie 19 zł. Rezerwacja u Pani Marty tel. 790 421 191.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto przeczytać chociażby te związane z 10. rocznicą wyboru papieża Franciszka. Co trzeba wiedzieć o Argentynie i Ameryce Południowej, żeby lepiej rozumieć papieża Franciszka? Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności Boga śp. + Paweł Szczepanek i śp. + Waldemar Szczepan Świderski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…”