IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

Jutro, 20.03. przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Polecajmy opiece i wstawiennictwu św. Józefa wszystkie trudne sprawy, problemy i kłopoty naszych rodzin, domów a także Wspólnoty Kościoła. Św. Józef może załatwić pracę, podsunąć dobrego męża, pomóc zdobyć mieszkanie. Ale czy św. Józefa mamy tylko po to, aby pomagał w najtrudniejszych sytuacjach życiowych? To także dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.

W najbliższy czwartek, 23.03. na Mszy św. o godz. 18 rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do niedzieli, 26.03. włącznie. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi Ks. Mariusz Pawlina. Jest absolwentem WSD w Ełku; skończył studia z teologii pastoralnej na UKSW w Warszawie. Obecnie doktorant – studiuje teologię środków społecznego przekazu na UKSW. Jest współpracownikiem redakcji audycji katolickich w TVP. Wydawca transmisji Mszy św. w TVP. Miłośnik teatru, ewangelizujący i głoszący Słowo Boże za pośrednictwem sztuki. Reżyser i organizator spektakli ewangelizacyjnych.

W piątek i w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 10 i 18. W czasie każdej Mszy św. będzie możliwość spowiedzi. W sobotę zapraszamy na dodatkową adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.30.

W piątek, 24.03. przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc.

A w sobotę, 25.03. mamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. To także 31. rocznica /1992/ powstania naszej diecezji warszawsko – praskiej. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. /DADP/

DADP jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienie. Takie przyrzeczenie DA będzie można złożyć w formie uroczystej w naszym kościele, w tę sobotę po Mszy św. rekolekcyjnej.

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci jest sprawowana w piątki o godz. 17.15, dla dorosłych – o godz. 19.00. Natomiast nabożeństwo „Gorzkich Żali” jest sprawowane w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We czwartek, 23.03. po Mszy św. wieczornej, rekolekcyjnej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. W miniony czwartek zapraszaliśmy szczególnie do udziału w tej adoracji małżonków i rodziny. Rozważane teksty są dostępne na stoliku w przedsionku kościoła. Niech pomogą w umocnieniu lub odbudowaniu wzajemnych relacji małżeńskich i rodzinnych.

Zbiórka ministrantów będzie w sobotę, 25.03. o godz. 15. Serdecznie zapraszamy ministrantów i kandydatów!

Wzorem lat ubiegłych nasz Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” chce wesprzeć osoby potrzebujące  świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło prosimy o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele. Natomiast, datki składane w czasie Wielkiego Postu do zielonej skrzynki na kracie, z napisem „Ofiara na Kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Aleksandrowi za podjęcie się naprawy nagłośnienia w naszym kościele.

Na ławkach pojawiły się obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła. Wobec tylu zagrożeń, niebezpieczeństw i ataków Złego podejmijmy tę modlitwę. Nauczmy się jej na pamięć. Zachęcam, abyśmy ją odmawiali po zakończeniu każdej Mszy św. także w niedzielę. Po zakończonym śpiewie pieśni rozpoczyna ją dowolna osoba z obecnych w kościele a pozostałe się włączają. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto dowiedzieć się jaką wartość mają dokumenty komunistycznej SB, na podstawie których w reportażu pt.  „Franciszkańska 3” oskarża się Ks. kard. Karola Wojtyłę o to, że nie reagował na nadużycia seksualne kapłanów. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!