V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

Dziś kończymy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczęliśmy w czwartkowy wieczór. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Mariuszowi za przyjęcie zaproszenia, wspólnotę wiary, modlitwy i Eucharystii, przygotowane nauki rekolekcyjne i posługę w konfesjonale. Ks. Mariusz sprawował  5 Mszy św.; wygłosił 9 kazań rekolekcyjnych i poprowadził 4 nabożeństwa. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, chroni i prowadzi przez kolejne lata powołania i służby.

Bardzo dziękuję O. Andrzejowi za jego wytrwała, cierpliwą posługę w konfesjonale w czasie rekolekcji i pomoc duszpasterską.

Zapraszamy do udziału w ostatnich wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie sprawowana w piątek, 31.03. o godz. 17.15. Natomiast, na godz. 19 zapraszamy dorosłych i młodzież na Drogę Krzyżową połączoną z adoracją krzyża. W kolejnych stacjach towarzyszyć nam będą pieśni, które przybliżą treść każdej ze stacji. Zapraszamy do wspólnego adorowania cierpiącego Jezusa, którego miłość do nas zaprowadziła aż na krzyż.

Natomiast nabożeństwo „Gorzkich Żali” jest sprawowane w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.

We czwartek, 30.03. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej modlitwy przed NS w ciszy do godziny 20.00. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, 01.04. Po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej z Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Za tydzień, 02.04. przeżywać już będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Tradycyjne poświęcenie przyniesionych palm będzie podczas każdej Mszy św. Mszy św. o godz. 12 w Niedzielę Palmową będzie towarzyszył śpiew naszego chóru pod dyrekcją Pani Marty Wiatr a potem będzie ostatnie nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Serdecznie zapraszamy!

Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wczorajszej zbiórki ministrantów. Następna będzie 22.04. Serdecznie zapraszamy ministrantów i kandydatów!

Wzorem lat ubiegłych nasz Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” chce wesprzeć osoby potrzebujące  świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło prosimy o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele. Natomiast, datki składane w czasie Wielkiego Postu do zielonej skrzynki na kracie, z napisem „Ofiara na Kościół” będą przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi Wasze zaangażowanie, poświęcony czas i ofiarowaną pracę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Na ławkach pojawiły się obrazki z modlitwą do św. Michała Archanioła. Wobec tylu zagrożeń, niebezpieczeństw i ataków Złego podejmijmy tę modlitwę. Nauczmy się jej na pamięć. Zachęcam, abyśmy ją odmawiali po zakończeniu każdej Mszy św. także w niedzielę. Po zakończonym śpiewie pieśni rozpoczyna ją dowolna osoba z obecnych w kościele a pozostałe się włączają. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy!

W aktualnym tygodniku „Idziemy” wśród wielu ciekawych tekstów warto dowiedzieć się dlaczego publiczny sprzeciw jest konieczny w obliczu oszczerstw rzucanych na św. Jana Pawła II i powielanych bez skrupułów przez największe media. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!