Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 02.04.2023

Dziś, w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej tradycyjne poświęcenie przyniesionych palm jest podczas każdej Mszy św.| Mszy św. o godz. 12 będzie towarzyszył śpiew międzyparafialnego chóru pod dyrekcją Pani Marty Wiatr a potem będzie ostatnie już  nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Serdecznie zapraszamy!

W piątek zakończyliśmy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W tym roku po raz drugi  była zorganizowana Droga Krzyżowa dla dzieci. Bardzo dziękuję Pani Klaudii za zaangażowanie, kreatywność i włożoną pracę. Dziękuję również Pani Dorocie i Panu Aleksandrowi za inicjatywę i przygotowanie ostatniej Drogi Krzyżowej dla dorosłych w formie modlitewnej adoracji krzyża. Dziękuję wszystkim śpiewającym a zwłaszcza osobom, które przygotowały rozważania poszczególnych stacji.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Możliwość spowiedzi będzie jeszcze do środy włącznie, po Mszy św. wieczornej, do ostatniej oczekującej osoby.

Zbiórka ministrantów, czyli pierwsza odprawa liturgiczna przed TP będzie w Wielką Środę o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy młodszych, starszych i najstarszych ministrantów i lektorów a także kandydatów.

Plan Triduum Paschalnego jest następujący: W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. W tym dniu obowiązuje post ścisły, który można przedłużyć zgodnie z zachęta Kościoła przez cały dzień Wielkiej Soboty aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej będzie o godz. 19.30. Pamiętajmy o przyniesieniu świec, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.30 śpiewem Jutrzni wg Liturgii Godzin. O godzinie 12.15 będzie brewiarzowa Godzina Czytań. Teksty będą czekały w kościele. Natomiast o godz. 15 rozpocznie się nowenna przed Świętem  Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane w piątek w czasie adoracji krzyża będą przeznaczone na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Wielki Piątek w tym roku to zarazem I piątek kwietnia. Wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim rozpocznie się śpiewem Jutrzni o godz. 8.30. O godz. 12.15 brewiarzowa Godzina Czytań. O godz. 15 drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę i poniedziałek modlitwa nowenny będzie po Mszy św. o godz. 12. W Wielką Sobotę będzie jeszcze możliwość spowiedzi od godz. 9 – 12.

Poświęcić pokarmy na świąteczny stół wielkanocny będziemy mogli na zewnątrz, przed kościołem od godz. 9.30 do godz. 15. W razie opadów deszczu święcenie będzie w dolnym kościele.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna, poprzedzona procesją, rozpocznie się tradycyjnie o godz. 6. Wszystkie osoby bezpośrednio zaangażowane w procesję proszę o wcześniejsze przygotowanie. Następne Msze św. będą sprawowane o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

Dziś przypada 18. rocznica śmierci/2005/ św. Jana Pawła II. Zachęcam do wzięcia i lektury bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej, czyli egzemplarza „Dobrych Nowin” w obronie św. Jana Pawła II. Mówił do nas i za nas. Dziś my musimy mówić za Niego. To bardzo ważna publikacja w obliczu oszczerstw rzucanych na św. Jana Pawła II i powielanych bez skrupułów przez największe media.

Datki składane do zielonej skrzynki na kracie, z napisem „ofiara na kościół” są przeznaczone na kwiaty do wielkanocnego Grobu Bożego. Bóg zapłać!

Bardzo dziękuję Pani Sylwii i Panu Andrzejowi za przygotowanie symbolicznej, tematycznej dekoracji przed ołtarzem.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga: śp. + Danuta Szymańska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…”