II Niedziela Wielkanocy – 16.04.2023

Dziś obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, pojednania, miłości i chrześcijańskiej solidarności ze wszystkimi, zaczynając od tych, z którymi żyjemy na co dzień. Dziś, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 12; będzie natomiast Msza św. o godz. 15 poprzedzona Koronką do B.M.

Dziś przypada również międzynarodowe święto patronalne „Caritas”. Bardzo serdecznie dziękuję całemu naszemu Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu „Caritas” za jego całoroczną pracę, wszystkim wolontariuszom i współpracownikom. Bardzo dziękuję także za zorganizowanie wczorajszego, wielkanocnego, świątecznego spotkania naszych Parafian – Seniorek i Seniorów, które rozpoczęliśmy w kościele a następnie kontynuowaliśmy w Domu Kultury.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele, wobec wystawionego NS. Ponadto, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed NS modlitwę „Ojcze nasz” i Wyznanie wiary, dodając wezwanie: „Jezu miłosierny, ufam Tobie!”

Rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny związany z obowiązkiem przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej; zgodnie z III przykazaniem kościelnym: „Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocy, przyjąć Komunię Św.” Do tego zachęcam i uprzejmie przypominam.

We czwartek, 20.04. będzie możliwość modlitewnej adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. Natomiast od godz. 19.30 zapraszamy na adorację w intencji małżeństw i rodzin naszej Parafii. Będą rozważane fragmenty adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris laetitia” i związane z nimi pytania małżeńskiego rachunku sumienia; całość połączy śpiew pieśni. Serdecznie zapraszamy!

W najbliższą sobotę, 22.04. zbiórka ministrantów o godz. 15. W programie spotkania planujemy montowanie bramek, ustalenie boiska a nawet pierwszy mecz na terenie przykościelnym. Jak Pan Bóg pozwoli i pogoda dopuści. W czasie niepogody też będzie co robić. Zapraszamy kandydatów, ministrantów razem z ojcami!

A za tydzień, w niedzielę, 23.04. zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12, na której będziemy mogli usłyszeć Mszę Franciszka Schuberta /1797-1828/ G-dur w wykonaniu chóru pod dyrekcją Pani Marty Wiatr.

Bardzo dziękuję Pani Klaudii i Panom: Maksymilianowi, Tomaszowi, Andrzejowi, Adamowi, Krystianowi, Karolowi za sprawne uporządkowanie Grobu Pańskiego i wielkanocnych dekoracji.

Miło mi poinformować, że w najbliższą sobotę nasz organista, Pan Paweł poślubi swoją narzeczoną Basię. Serdecznie gratulujemy, polecamy w modlitwach Panu Bogu Nowożeńców i życzymy Im Bożego błogosławieństwa i Darów Ducha Św. na nowej drodze życia.

A w aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy teksty związane tematycznie m.in. z dzisiejszym Świętem. Czy Pan Bóg może komuś odmówić miłosierdzia? Czy „niewierny Tomasz” był rzeczywiście niewierny? Zapraszam do lektury naszego tygodnika!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.